Mám čerstvou příhodu z grilování. O víkendu jsme slavili synovcovy narozeniny. Osmnáct už se musí pořádně oslavit a navíc měla být překvapením večera jeho slečna, kterou nám chtěl představit.

Se švagrovou jsme od rána připravovaly občerstvení, maso, saláty, koláče, dort a taky dárky. Chlapec je elegán, takže vyjma jiných dárků jsme mu koupily triko a šortky u jedné „trochu" dražší trendy značky pro mladé. Vše v barvě slonové kosti, aby vyniklo jeho opálené tělo, kterým se pyšní.

Oslava se rozjela, slečna Janinka byla okouzlující, synovec zářil jak prskavka. Přes námitky švagrové se oblékl do nového oblečení. Jasnozřivě prohlásila, že jestli se ušpiní, tak ho přizabije. Snažil se, aby mu nic neukáplo, točil se kolem Janinky a ke grilu se nepřibližoval. Až do chvíle, kdy se rozhodl, že si nás všechny vyfotí. V tu chvíli už byl přinesen dort, na grilu se dopékala poslední v marinádě - specialita švagrové - plno koření, hlavně papriky.

Pořád jsme se mu nemohli vejít do záběru, couval, couval a co přišlo, je vám asi jasné. Najednou trůnil uprostřed grilu, papriková marináda se vpíjela do jeho světlých šortek, nohy připálené od ohně. Zařval, rychle vyskočil, a aby toho nebylo málo, spadl na stůl, hlavou přímo do dortu. Výbuch smíchu nás všech byl slyšet snad kilometr daleko. Začal se rychle utírat ubrouskem, aby přes šlehačku aspoň trochu viděl, a běžel se převléct. Pohled zezadu byl okouzlující. Rudý zadek, šortky naprosto zničené.

Jen švagrová se nesmála. Neskutečně klidně, ale zvučně pronesla: Já tě zabiju!" Vyběhla za ním do domu, co se dělo uvnitř, nevím, ale chlapec za chvíli vyšel s otiskem dlaně na tváři. Jeho ruka to očividně nebyla. Co švagrová slíbila, to udělala - i když ne doslova.

Soňa


Milá Soňo,
chudák kluk. Napřed nehoda se zadkem na rozpáleném grilu, o trapasu před slečnou ani nemluvě, a pak dostane ještě pár facek.
Reklama