Mareta

Země se pomalu probouzí ze zimního spánku, aby nám vydala své plody. Zelené jehličí vystřídalo rašící pupeny a příroda začíná hrát všemi barvami. Jaro je za dveřmi a s ním tradičně i svátky jara, Velikonoce. Jaro může být nejen ve znamení generálního úklidu našeho interiéru, ale i exteriéru a přesazování květin. Společnost Plastia, český výrobce samozavlažovacích systémů a výrobků pro zahradu, přináší tip na velikonoční květinovou výzdobu s květináči truhlíky Mareta. Ty umožňují pěstitelům a milovníkům veselých velikonočních a jarních dekorací přenést krásu barev jarní přírody na zahrady či balkóny. Květinám zajistí stálý přísun vody i v obdobích vysokých venkovních teplot.

„Po zimě je jaro balzámem pro duši. Své individuální požadavky mají i rostliny. Měli bychom proto myslet na to, že je důležité se o ně patřičně starat, správně je zasadit, dodat dostatek vláhy a vybrat vhodnou nádobu, která jim bude důstojným domovem,“ říká Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Pro toto období doporučuji květináč nebo truhlík z řady Mareta, který splňuje nejdůležitější podmínky pro pěstování nejen balkonových rostlin,“ dodává Lenka Novotná.

Jarní období jsou zejména svátky barev. Kouzlo Velikonoc tkví nepochybně také v tradiční dekoraci, která umocní půvabnou atmosféru domova. Květináče a truhlíky Mareta jsou dostupné v široké škále barevných variací a nabízí kombinaci variant tón v tónu jako růžová s vínovou nebo slonová kost světlá a tmavá. Připouští ale také vícebarevné varianty od terakoty, přes čokoládu a cappucino až po barvu bílou či svěží zelenou jakožto nejcharakterističtější barvu jara.

Mareta

Květináč Mareta se skládá ze dvou hlavních částí: spodní tvoří samozavlažovací vložka s rezervoárem na vodu a horní část pro zasazení rostlin. Květináč vytvoříte jejich spojením. Nádoby jsou odolné proti vlivům počasí či nárazu a díky speciálnímu samozavlažovacímu systému se postarají o květinu i v době Vaší nepřítomnosti. Květináč Mareta obsahuje závěsný řetízek, který umožní pověsit nádobu s květinami na zahradě, balkóně nebo u vstupu do domu.

Základní barevné kombinace:

  • Slonová kost světlá + slonová kost tmavá
  • Zelená světlá + zelená tmavá
  • Růžová + vínová
  • Antracit tmavý + antracit světlý

Návod na pěstování

Mareta1. Složte hladinoměr a vložte knoty.
2. Vložte háky do otvorů ve dně truhlíku. Při zavěšení truhlíků pomocí háků, vždy zkontrolujte umístění háků v otvorech ve dně truhlíku a nezapomeňte na zajištění pomocí kovové spony.
3. Do místa po vyjmutí hladinoměru nasypte drenáž.
4. Na dno truhlíku nasypte substrát určený pro pěstování balkonových květin. Květinu i s kořenovým balem vložte do truhlíku, dosypte substrát a dobře upěchujte.
5. V prvních týdnech zalévejte květiny shora na substrát. Hladinoměr Vám ukáže stav vody v rezervoáru.
6. Po 3 až 8 týdnech kořeny prorostou ke dnu vložky a některé rostliny spustí své kořeny až do rezervoáru vody. Po několika týdnech můžete zalévat květiny přímo do zalévací šachty.
7. Rostliny doporučené pro pěstování v květináčích Mareta: Pelargónie, Begonie, Minipetunie, petunie převislá, Bidens (dvozubec), Bakopa, Fuchsie, Verbena, Chryzantéma atd.)

Schéma truhlíku:

Mareta

1. Hladinoměr
2. Zalévací šachta
3. Knot
4. Rezervoár vody
5. Cirkulace vzduchu
6. držák

Schéma květináče:

Mareta1. květina s kořenovým balem
2. květináč Mareta
3. dno květináče Mareta s otvory pro prorůstání kořenů
4. vzlínací dutiny
5. otvor pro vložení knotu
6. otvor pro ukazatel hladiny a zalévání
7. ukazatel hladiny vody
8. rezervoár vody
9. řetízek

Maloobchodní cena květináče Mareta je 159 Kč
Maloobchodní cena truhlíku Mareta je 289 Kč

„Truhlík Mareta - domov pro Vaše květiny!“

Reklama