shutterstock-238609861.jpg

Jezte večer správně
Ženy, které úspěšně bojují proti nespavosti, doporučují místo jedné kapsle melatoninu denně, jíst raději na večer lehká jídla, v nichž se objeví například tuňák nebo vlašské ořechy. Tyto potraviny se postarají o váš kvalitnější spánek.

Spěte s otevřenými dveřmi
V ložnici se nezavírejte. Kromě otevřeného okna (teď už to teploty dovolují) si nechte navíc otevřené i dveře. Prostor bude lépe větraný a vy budete spát jako mimino.

Vytvořte si rutinu
Nechoďte spát, kdy se vám zlíbí. Nastavte se na konkrétní čas, kdy budete uléhat do postele. Stejně tak čas, kdy budete ráno vstávat. Pravidelnost vám zaručí kvalitnější spánek.

shutterstock-731530249.jpg

Ložnice jako oáza klidu
Místo, kde spíte, by mělo být tím nejpříjemnějším z celého bytu nebo domu. Snažte se, aby zde bylo minimum rušivých elementů, velké květiny, mnoho nábytku nebo elektroniky. Také se zamyslete nad lůžkovinami, rozhodně vsaďte na kvalitu A ložní prádlo vyměňujte nejlépe jednou týdně.

Mějte svůj počet naspaných hodin
Říká se, že někomu stačí klidně i pět nebo šest hodin. Optimální čas je osm hodin.

Vstávat na první zazvonění budíku
Také si rády přispíte? Zaklapnete budík a vstáváte na třetí, čtvrté nebo třeba až sedmé zazvonění? Tak tomu by měl být konec. S novými návyky přichází i vstávačka na první pokus.

Co dělat, když nemůžete zabrat
Pokud ne a ne usnout, najděte si aktivitu, o níž víte, že vás zaručeně unaví – čtení knihy, poslouchání mluveného slova, meduňkový čaj, teplé mléko se skořicí, levandulová esence na polštáři... Využijte všech možných pomocníků k tomu, abyste co nejdříve upadly do říše snů.

Uložit

Reklama