Milé čtenářky připravujeme pro vás další téma o ekzémech. Tentokrát se zaměříme na ekzém, který zabírá větší části těla.

Ekzém je chronické onemocnění kůže, které se projevuje svěděním, mokvajícími puchýřky, červeným zbarvením a suchou kůží. Je to nepříjemné onemocnění, které postihuje jak děti tak dospělé. Jeho léčba je dost obtížná a v mnoha případech se musí člověk smířit s tím, že ekzém bude mít celý život. Léčba ale zaznamenává úspěchy. Díky moderní léčbě bez kortikoidů jde ekzém úspěšně léčit – poraďte se svým dermatologem.

Jeanne en Provence

Často se ekzém vyskytuje na menších částech kůže, jako jsou ruce, podkolení jamky nebo obličej. Takže i přesto, že je zde ekzém nepříjemný, řešení menších ložisek není tak složité zvládnout. Někdo ale trpí ekzémem, který zabírá větší části těla – těmi mohou být záda, břicho nebo stehna. V tomto případě je pak problém ekzém hůř zvládnutelný, pokožku dráždí oblečení a pot. Také má takový pacient je limitovaný pokud sportuje, ekzém má vliv na jeho intimní život a na psychiku, postižená místa jsou viditelná. Má větší spotřebu léčivých mastí a promazávadel. Udržet v klidu větší plochy před vzplanutím dá daleko větší práci, než menší plochy. Pokud tento problém trápí zrovna vás, jistě víte, jak je to náročné. A o tom chceme nyní diskutovat.  

Pokud vás také trápí ekzém, jak s ním bojujete? Podělte se s námi o vaše příběhy, které posílejte na e-mailovou adresu: klara.krizova@zena-in.cz. Na konci vyhodnotíme tři příběhy a jejich autorky získají balíčky s levandulovou vůní Jeanne en Provence a se vzorky Lipobase Repair, která je vhodná pro promazání pokožky.

 

Reklama