5f688aae21b0dobrazek.pngNa otázky týkající se aktuální hygieny rukou odpovídá PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel první lékárny na českém internetu Lékárna.cz.  Mimochodem, víte, že dezinfekce na ruce nejsou všechny stejné? Tak si dopřejte 10 minut klidu na čtení našich dobrých rad pro vaše lepší zdraví.

Vždycky jsme si ruce myli, jsme na to zvyklí od dětství, proč používat ještě antibakteriální gely?
Skvěle se hodí na cesty či na místa, kde si nemůžete ruce omýt mýdlem a vodou. Použít je můžete i na otírání madel v hromadné dopravě, nákupních košíků apod. Jak často se dotýkáte očí, nosu nebi úst? Možná ani nevnímáte, že to děláte každou chvíli. V dnešní době je proto nutné mít dokonale čistém ruce, protože virus se do těla dostává přes sliznice – tedy právě když si promnete oko, sáhnete na ret nebo otřete hřbetem ruky nos. Antibakteriální gely se za posledního půl roku usadily v našich kabelkách, aktovkách, kapsách – a také před každým obchodem, úřadem, veřejným prostorem.5f688a810936aobrazek.png
Jak dlouho vydrží dezinfekce na rukou?
Obvykle jen na zhruba 15 minut, proto se vyplatí mít stále po ruce kapesní balení antibakteriálních gelů. Ale z prodejů vidíme, že se staly součástí našeho nového životního stylu a nosíme je s sebou.

K dezinfekci rukou používejte dezinfekční mýdla, bezoplachové gely nebo ubrousky. Vybírejte vždycky takové, které deklarují účinek na bakterie a viry. Aby byla dezinfekce co nejúčinnější, je důležitá délka expozice (styku s ošetřovanou částí) – počítejte při mytí minimálně do 30 a nezapomeňte na prostor mezi prsty, konečky prstů, hřbety rukou, dlaně i nehty. Vybírejte jen ty přípravky, které jsou určeny na dezinfekci rukou! Alkoholové dezinfekční prostředky by měly obsahovat ideálně 60-70 % alkoholu. Ty pak mají účinek na bakterie, viry a některé další patogeny. Po 30 sekundách zabíjejí zhruba 99,9% bakterií, po 60 sekundách až 99,999%. Většinou nejsou účinné na rezistentní spory bakterií a hub.5f688a73825fcobrazek.png
Jsou bezoplachové gely vhodné i pro děti?
Na Lékárna.cz je TOP produktem v nabídce antibakteriálních a dezinfekčních gelů přípravek ZITENAX® hygienický gel s antibakteriální přísadou. Česká receptura, český výrobce a české suroviny. Navíc příjemně voní po citrusech, protože obsahuje citrusový přírodní parfém. Proto se hodí na ženské i mužské ruce i dětské dlaničky. Gel je hustý tak akorát, že sklouzne do dlaně a neproteče mezi prsty, prostě spořádaně čeká na rozestření. Stačí ho rozetřít a nechat volně zaschnout, není už třeba mýt ruce vodou, gel je určený k použití bez mýdla nebo jiného čisticího prostředku. Vstřebá se rychle, přidaný panthenol a aloe vera pomáhají pokožce si udržet příjemný stav a pohodu. Z povinnosti opakované dezinfekce se stane závislost bez ohledu na věk nebo pohlaví. ZITENAX® hygienický gel uspěl i v našem interním testování antibakteriálních gelů, k jeho benefitům patří vysoké procento účinných látek pro dezinfekci i ošetření rukou.

Mám ruce od dezinfikování úplně vysušené, místy mi praská pokožka. Co s tím?
Když si vyberete vhodné antibakteriální gely, budou vaše ruce už ošetřené zároveň s dezinfekcí. Pokud ale máte už narušenou kožní ochrannou bariéru, doporučuji ruce mazat vyživujícím prostředky, které kožní bariéru pomáhají obnovovat a zabraňují tím i vysychání kůže. Doporučuji vám Uxitol 10, kdy rozdíl vidíte už druhý den. Poskytuje rychlé řešení proti suché, drsné, šupící se a popraskané pokožce na rukou, dlaních i prstech. Jako prevence i pro dlouhodobou péči.
5f688a9a16036obrazek.png
Lékárník vždy po ruce
Vhodné přípravky nebo jejich kombinace pro vaše zdravotní potíže vám na Lékárna.cz pomůžeme vybrat. K ruce vám bude nejen dostatek informací u každého produktu, ale hlavně tým lékárníků na chatu pro rychlou odpověď, nebo můžete položit dotaz v poradně pro důkladnější radu e-mailem. Zeptejte se nás na vše, co souvisí s vaším zdravím. Rádi vám odpovíme.

Více na LÉKÁRNA.CZ
5f688ae9baafaobrazek.png

Reklama