Rotary International Distrikt 2240 nabízí dětem trpícím atopickým ekzémem čtyřtýdenní pobyt v přírodním léčebném centru pro pacienty s různými onemocněními kůže u Mrtvého moře v Izraeli. Pro rodiny s nižším příjmem existuje díky mezinárodnímu grantu možnost finanční podpory od organizace Rotary, která činí v závislosti na příjmu rodičů až 100 % z celkové částky za léčebný pobyt, leteckou dopravu a ubytování.  

dead sea

Léčba děti bude probíhat v Německém léčebném centru u Mrtvého moře v Izraeli. Lázně vznikly v roce 1988 a ročně se zde léčí na 2 500 pacientů trpících kožními onemocněními. První odlet je již začátkem března, další pobyty budou následovat na podzim letošního roku a na jaře 2015.

Projekt zastřešuje prof. MUDr. Petr Arenberger MBA, přednosta Dermatovenerologické kliniky 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Pod jeho vedením bude vybrána skupina 24 dětí z České a Slovenské republiky, která k Mrtvému moři do Izraele odcestuje pod vedením dvou lékařů dermatologů, učitele a vychovatele, doplněna o 4 dobrovolníky z řad rodičů nejmenších dětí. Každý dětský pacient zůstane i po návratu minimálně další dva roky pod dohledem dermatologů z tymu profesora Arenbergera.

Více informací o projektu naleznete na www.rotary2240.org/atopicky-ekzem/.

kid

Rotary International je celosvětová filantropická organizace sdružující již od roku 1905 vedoucí osobnosti z podnikatelských a odborných kruhů. Na 1,2 milionu mužů a žen se organizuje v ca 34 000 celosvětově působících Rotary klubech. Územně je organizace Rotary členěna do tzv. distriktů. Distrikt 2240 zahrnující Českou republiku a Slovensko sdružuje 72 klubů s 1 400 členy. Financovaní všech aktivit Rotary je zajištěno pouze ze soukromých zdrojů, tj. zejména z členských příspěvků, darů nebo sponzoringu.

 

Reklama