Nejen dar hmotný a peněžní, ale i dar největší - zdraví. Kostní dřen, krev, plazma. Nad tím se dnes zamýšlí naše čtenářka s nickem Overlooks, která má osobní zkušenost.

Skutečná pomoc.. Určitě jste zaregistovali kampaň na pomoc obyvatelům v nejchudších částech světa. Koupit rodině kozu, pomoci dětem k očkovací vakcíně, pořídit několik ovocných stromů nebo dokonce studnu pro vesnici!! To mi přišlo báječné. Celé naší rodině se to moc líbilo a několi certifikátů se také pod stromečkem objevilo.

Děti už nejsou úplně malé, takže chápou, o co v tomto případě jde a i ostatním členům rodiny to bylo sympatické. Zdá se mi to velmi seriozní a transparentní. Na  internetových stránkách obsáhlé informace a možnost na všechno se vyptat a vše si ověřit. Takže doufám, že to bude fungovat. Také jsme neodmítli Tři malé krále, kteří u nás dnes zvonili.

Zvláštní kapitola je, když člověka přinutí k dobročinnosti či hlubší empatii až nějaká vlastní hrozná zkušenost. Moc jsme pro svého tatínka potřebovali kostní dřeň. A našel se dárce... někdo, kdo nemusel, ale chtěl pomoci a i když zrovna ten náš případ nedopadl dobře, přimělo nás to zajímat se o toto, trošku jiné dárcovství... Kostní dřeň, krev, plazma... I tyto „dárky“ jistě mohou přinést radost a štěstí. Nikdo z nás není ostrov sám pro sebe. A tak činím ostatním tak, jak bych chtěla, aby jednou bylo činěno mě.

Zdravím všechny, Overlooks.

Milá Overlooks, to jste napsala moc hezky a děkuji za rozšíření tohoto zajímavého tématu

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

Reklama