Léto již pomalu odeznělo, vzpomínky z dovolených pomalu blednou a my se těšíme na příští prázdniny. Letní exotiku si ale můžeme vychutnat i bez horkých slunečních paprsků – s řadou ochucených vodek Finlandia Cranberry a Finlandia Lime, nově také s novou Finlandia Mango, která v sobě snoubí kombinaci tropické chuti manga a osvěžující čisté vodky.

 

Přestože je mango ovocem typickým pro tropické oblasti, našlo si velmi rychle oblibu po celém světě. Lidé si prostě zamilovali jeho sladkou a jemnou chuť, která doslova pohladí jazyk. Dnes se mango používá nejen pro přípravu chutných salátů či jídel, ale stalo se populární součástí sladkostí a výrobků denní spotřeby. Nová Finlandia Mango ukazuje, jak osvěžující nápoj vznikne kombinací manga a Finlandia Vodky.  

 

„Finlandia Mango je stejně jemná a průzračně čistá jako ostatní druhy Finlandia Vodky na našem trhu. Stejně jako ostatní druhy této vodky se připravuje jen z té nejčistší ledovcové vody a šestiřadého ječmene zrajícího pod finským půlnočním sluncem. Finlandia Mango je delikátní, ať ji servírujeme čistou přímo na led a nebo v koktejlech,“ říká Martin Pála, marketingový manažer pro značku Finlandia.

 

V souvislosti s uvedením Finlandia Mango představila tato značka také několik nových receptů na výborné koktejly:

Mangopiroska

4 cl Finlandia Mango, ½ limety, hnědý třtinový cukr, ledová tříšť

 

Do sklenice typu rocks dáme nakrájenou limetu a 1-2 barové lžičky hnědého třtinového cukru, důkladně vše rozmačkáme drtítkem a sklenici dosypeme ledovou tříští až po okraj. Dolijeme 4 cl Finlandia Mango a vše důkladně promícháme. Můžeme dozdobit plátkem limety nebo manga.

 

Mangolada

4 cl Finlandia Mango, 1 cl kokosového sirupu, 3 cl smetany, 10 cl mangového džusu

 

Do šejkru vložíme led, přidáme Finlandia Mango, kokosový sirup, smetanu a mangový džus. Vše důkladně protřepeme a celý obsah šejkru nalijeme do velké sklenice. Ozdobíme plátkem manga s koktejlovou třešní.

 

 

Go Man Go

4 cl Finlandia Mango, 1-2 cl mangového sirupu, ½ manga      

 

Do mixéru vložíme ledovou tříšť, přidáme Finlandia Mango, mango a mangový sirup, vše důkladně rozmixujeme a celý obsah mixéru nalijeme do sklenice. Ozdobíme plátkem manga s koktejlovou třešní. Můžeme přidat cca 5 cl ananasového džusu.