Animovaný zlobr a krásná princezna už potřetí okupují americká kina, ale reakce kritiky jsou zatím dost vlažné. Zatímco první díl vychvalovali téměř všichni, nyní se zdá příběh vyčerpaný a nastavovaný.

Postavy jsou stále zábavné, ale příběh je vyčerpaný, bez energie, naznačují recenze v USA. Například The Hollywood Reporter píše, že třetí díl postrádá vtipnost originálu a tvůrci už téma zcela vytěžili.

Kritik Kirk Honeycutt míní, že shrekovské schéma je vyčerpané. „To, v co se vyvinul Shrek 3, je spíše estráda než filmový příběh," uvedl. Studio DreamWork slavilo s prvními dvěma Shreky velký úspěch. Vydělali asi 707 miliónů dolarů.

I třetí díl se odehrává v parodickém pohádkovém světě plném ironických, líných, namyšlených i užvaněných nadpřirozených bytostí. Hlavní postavy namluvili Mike Myers a Cameron Diaz, nicméně překvapivost a zábavná kousavost prvního dílu se podle recenzí vytratila.


Zdroj: Novinky.cz


Tak nevím. V sobotu jsem viděla v kině upoutávku a řvala jsem smíchy... je ale fakt, že trailery jsou vždycky lepší než samotný film, pěkně zahuštěné. :-)

Líbí se vám Shrek? Těšíte se na další díl, nebo je to už moc nastavovaná kaše?