Seriál scénáristy Jiřího Stránského a režiséra Hynka Bočana o životě v poválečném pohraničí finišuje. Třetí řada Zdivočelé země by měla příběhy uzavírat, ačkoli prosakují informace, že Jiří Stránský už má napsané pokračování, které hrdiny posouvá až k Sametové revoluci.

Co můžete od trojky očekávat?
Antonín Maděra (Martin Dejdar) přečkal ve druhé řadě 50. a 60. léta minulého století a vykročil vstříc 21. srpnu 1968, kdy třetí řada začíná. Tanky, Dubčekova kapitulace, normalizace, ale hlavně osudy a poutavé lidské příběhy, které prožívá nejen Maděra s rodinou, ale i kovbojové Jerry (Jakub Wehrenberg), Pýt (Václav Chalupa) a Smájl (Zbyněk Fric).

Zajímavou zápornou roli starosty, který je první na černé listině těch, co si zaslouží pomstu, ztvárnil Jiří Lábus. Neopakovatelný výkon podává vždy i charismatický Jíří Schmitzer v roli Kandy, Maděrova bezelstného přítele, který nemá daleko k moudrům ani facce.

„Dvaatřicetidílná Zdivočelá země vidí osudy země jinak než 30 případů majora Zemana,“ říká dramaturgyně Helena Slavíková. „Nesoudí strach nebo slabost. Zcela nekompromisně však odsuzuje komunistický režim, a takových děl nebude nikdy dost.“

Více o třetí řadě seriálu Zdivočelá země na stránkách České televize ZDE!

Líbí se vám seriál Zdivočelá země? Těšíte se na třetí řadu? Myslíte si, že tento seriál komunistům křivdí? Který herecký výkon vám přijde ve Zdivočelé zemi nejlepší?

Reklama