Každý z nás si jistě ve svém životě přál, ať dobro zvítězí nad zlem a je spravedlivě za své skutky potrestáno... A předně každý z nás byl ve svém životě dítětem, které se zcela jistě rádo vydávalo do světa pohádek. My jsme pro vás vybrali tři nejúspěšnější pohádková díla, která dobyla celý svět.

 

  • Chlapec s jizvou na čele

Kouzla, dobrodružství a souboje Harryho Pottera s čarodějem Lordem Voldemortem upoutaly pozornost nejen dětí, ale i dospělých. Každý se nechal unést řadou fantasy románů, které dokázaly úspěšně vtáhnout do děje jakéhokoliv čtenáře. Již prvního dílu se prodalo  17 miliónů kusů. Filmaři na sebe nenechali dlouho čekat a ztvárnění Harryho Pottra se mohlo přiřadit k nejúspěšnějším filmům všech dob.  Všechny díly dohromady vydělaly přes 7 miliard dolarů, což svědčí o tom, že si je lidé opravdu zamilovali. Novinkou pro vás možná bude informace, že mnoho scén odehrávající se v Bradavické škole čar a kouzel se ve skutečnosti natáčelo na Oxfordské univerzitě.

harry

  • Mládenec, který se nechce stát mužem

Nestárnoucí klučina ze Země Nezemě, Petr Pan, je známou pohádkovou postavičkou po celém světě. Okouzlil čtenáře již v roce 1902, kdy se poprvé objevil v knize pro dospělé. Od té doby bylo vydáno mnoho knižních příběhů, které byly i následně zfilmovány. Nejnovější je však animovaný seriál pro děti, který se v dubnu tohoto roku dostává i do České republiky (vysílá televize Minimax). V nových dobrodružstvích Petra Pana se opět Země Nezemě ocitá ve velkém ohrožení. Kapitán Hook střádá své plány, jak by mohl nejvíce škodit. Petr Pan se svými věrnými přáteli je však připraven překazit Hookovy špatné úmysly. I když nikdo přece neví, zda se jim to tentokrát podaří a zachrání Zemi Nezemi.

petr

  • Neustále udivená dívenka

Roztomilá dívka Alenka, která prožívá mnoho dobrodružství v říši divů, se poprvé objevila v knize v roce 1865. Původně byla napsána anglickým matematikem pro malou holčičku Alici. Příběh uchvátil nespočet čtenářů a od roku 1951 se začala objevovat filmová ztvárnění, která okouzlila diváky všech věkových kategorií. Alenka totiž dokázala zaujmout širokou veřejnost svou tvrdohlavostí, rázností a dětskostí. Mezi další postavy příběhu patří Bílý Králík Twisp, který má věčně zpoždění a pořád někam spěchá. Opravdovým přítelem Alenky byl v říši divů Kloboučník, který by byl ochoten pro ni i riskovat život. Srdcová královna Iracebeth je krutá vládkyně Podzemní říše, která miluje ranní popravy. Filmová verze z roku 2010  vydělala  přes miliardu dolarů. Hvězdné obsazení mělo viditelný úspěch a  film se tak zařadil do top  desítky nejúspěšnějších snímků pro rok 2010. Toto ztvárnění Alenky v říši divů získalo dokonce dva Oscary. Jeden za nejlepší výkon v umělecké režii a druhý za nejlepší výkon v návrhu kostýmů.

alenka

Zdroj foto:Walt Disney Pictures

Trefili jsme se do vašeho vkusu? Které pohádkové příběhy jsou vašimi „top“?

Reklama