Po včerejších japonských drsňačkách bychom to viděli na malé zklidnění, co říkáte? Pojďme se pokochat trochou ženskosti. Romantická vlna provází každou sezonu, ale na jaře se na ní pluje přece jenom nejlépe. Co byste řekla takovým volánkům?

Už tady sice byly, ale pokaždé tak trochu v jiné formě. Říkáte si, že volán je volán a nedá se na něm nic změnit? To bychom si dovolili oponovat. Vždycky se najde nějaký fígl, který nám ukáže volán v úplně novém světle.

Nemusí být jen bohatě nabírané, trčící a objem přidávající, ale i jemné, šikmo střižené a decentní, které postavě nijak neublíží. Nebo naopak tak hustě naskládané, že spíš připomínají zajímavou strukturu (viz obrázek).Záleží na materiálu a pochopitelně na tom, kam je umístíte. Jestli kolem výstřihu, jako ukončení rukávů nebo na lem šatů ke kolenům. 

Dokonce vám pomůžou vyrovnat proporce tím, že odpoutají pozornost od problematických partií. Chcete-li odvést pohled od širších boků, soustřeďte volány kolem výstřihu nebo ramenou. Zúží se tak opticky pas a boky nebudou tolik nápadné. Nebo naopak, zdůrazní se místa, kterými se můžete pochlubit.

Máte-li chlapeckou postavu a chcete působit žensky, jsou pro vás volány jako stvořené. Pořiďte si šifonovou sukni s volánky poblíž kolenou. Jejich pohyb při chůzi je nesmírně šik a připoutá pozornost k vašim nohám.

Štíhlým rukám zase zalichotí jemná blůza z volánkovými rukávy v hodinkové délce.

Netradičně pojaté volány z přehlídek Haute Couture byste asi nenosily, ale je to pastva pro oči...A co teprve volánky na doplňcích?Poněkud střídmější a nositelnější forma z přehlídek...Hvězdy volánky také nosí.


A co vy? Nosíte volány, nebo je obcházíte obloukem?