Pět porodů má za sebou čtenářka marde a všechny absolvovala v porodnici. Taky by neriskovala porod doma.

Obdivuju vás, milá marde, mně stačily dva porody. :-) A děkuju za příspěvek. Pěkný den.


Dobrý den,

mám za sebou pět porodů a všechny v nemocnici. Nikdy by mě ani nenapadlo, že bych mohla svého potomka porodit doma. Myslím si, že je to zbytečný hazard. Ta trocha nepohodlí v nemocnici se dá vydržet. A zdraví matky i dítěte za to určitě stojí.

Já jsem nikdy žádné problémy neměla, jen u prvního jsem potřebovala pomoc lékaře, protože syn šel koncem pánevním. U dalších už dětem pomáhala na svět pouze porodní asistentka. Lékaři i sestřičky byli velice hodní, takže si nemůžu na nic stěžovat. Snad jen na rusy, kteří nám běhali po pokoji a ve sprchách. Brr.

Znám jednu mladou maminku, která rodila doma dvakrát. Její manžel je lékař a ona sama je dětská lékařka. I tak je to odvaha. Já bych to nikdy neriskovala.

Dobrovolně bych si porod doma nikdy nevybrala. Je to velké riziko. Člověk nikdy neví, co se může přihodit. Mohou nastat komplikace, nebo bude zapotřebí přístrojů apod. Celý život bych si pak vyčítala, že jsem se nesvěřila do rukou lékařů.

Přeji hezký den

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne je: Domácí porody

  • Co si myslíte o domácích porodech?
  • Kde jste rodily?
  • Co vám vadilo?
  • Rodily byste doma?

Napište, jaký máte názor na domácí porody. Jedna z vás opět získá pěkný dárek: dětské čistící mléko PRIMALBA od firmy A-DERMA. Pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin. Heslo je POROD DOMA. Těším se na vaše příspěvky!

mlik

Reklama