5b62e84a6e5b7image.png

Vyhýbejte se tvrdému líčení očí

  • Všeobecně platí, že čím jsme rozumnější (starší), tím bychom měly ubírat na líčení. Především na výrazných barvách. Veškeré tmavé tóny v dekorativní kosmetice nám totiž vizuálně přidají roky. Pokud jste už překročila práh „třicítky“, volte raději jemné přírodní odstíny. Oční stíny jsou ideální v nude barvách či šmrncovní zlaté.
  • Zvláště opatrné bychom měly být při zvýrazňování očí černou tužkou. Zkuste ji vyměnit za hnědou, která působí přirozenějším dojmem.
  • Zapomeňte na několik nánosů řasenky. Sice pohled mrkací panenky je smyslný, ale místo neustálého vrstvení levné řasenky si pořiďte jednu kvalitnější. Ta vykouzlí sexy řasy během jednoho tahu.   

5b62e79daecb7image.png

Naučte se kouzlit s korektorem

  • Na trhu nalezneme širokou škálu korektoru, jenže většina z nich nadělá více paseky než užitku. Zvláště tehdy, když už máme nějaké ty hlubší vrásky. Korektor do nich s oblibou zaleze a tím je zvýrazní. Vhodné krycí produkty jsou ty, které jsou krémovější konzistence, například ty v peru. Zapracovávat bychom je měly za pomoci prstů. A pamatujme, méně je více.

5b62efc04c81cimage.png

Zapomeňte na make-up

  • Hutné a krycí make-upy sice umí vytvořit téměř bezchybnou pleť, ale mnohdy můžeme připomínat spíše voskové figuríny. Jestli chcete vypadat mladší, sáhněte po BB krémech. Ty sice vše tak perfektně neschovají, ale vykouzlí přirozený, tedy mladiství vzhled. Navíc, což se také hodí v boji proti stárnutí, dodávají pokožce hydrataci.

5b62ece33dbe0image.png

Pozor na správný výběr pudru

  • Pudru bychom se měly v ideálním případě zcela vyhnout, ale je potřeba líčení nějak zafixovat. Navíc ty, které bojují s lesknoucí se pokožkou, na ně nedají dopustit. Zaměřit bychom se měly hlavně na pudry minerální a transparentní. Ty jsou po pleť tím nejmenším zlem.

5b62ec6ebe490image.pngFoto: Shutterstock.com

Výrazné rtěnky ano, ale do určitého věku

  • Bardó barva, stejně jako jakýkoliv jiný červený odstín rtěnky je trendy, jenže zbytečně nás dělají starší. Ženy nad 45 let by na tmavé a výrazné odstíny na rtech měly úplně zapomenout. Nahradit je můžeme méně křiklavými tóny či lesky na rty.
  • Pro svěží look zkuste místo ostrých a precizních kontur „vklepat“ rtěnku pomocí ukazováčku. Jedná o oblíbený trik vizážistů, kdy rty vypadají přirozeně, k nakousnutí a hranice nejsou ostré a rty lehce zbarvené. 

Čtěte také:

Reklama