5e4fd4c070b6dobrazek.pngTěhotenství, porod, menopauza nebo omezená kapacita močového měchýře. To všechno mohou být důvody samovolného úniku moči u žen. Inkontinence však v nemalé míře narušuje i celkovou psychickou pohodu. Ženy se jen těžko smiřují s tím, že ztrácí kontrolu nad svým tělem a často se potýkají se ztrátou sebevědomí a pocity méněcennosti. Strach z prozrazení je nutí omezit společenské kontakty, vzdávají se svých koníčků, sportu, cestování a rezignují dokonce i na sexuální život.

První zkušenost s inkontinencí prožívají ženy různě. Některé si myslí, že situaci hravě zvládnou samy, jiné se cítí trapně a další doufají, že je to jen přechodná záležitost, která brzy odezní. Ale jen málokterá žena se se svým trápením někomu svěří, nebo se odhodlá jít k lékaři. Raději přistoupí k nejrůznějším trikům, kterými se snaží svůj problém před okolím skrýt.

Nejčastěji zkoušejí nehodám s únikem moči ženy předcházet pravidelnými a častými návštěvami toalet. Bez prázdného močového měchýře se neodváží vyrazit ven a po příchodu na neznámé místo se jako první zajímají o to, kde jsou toalety, aby věděly, kam zamířit v případě naléhavé situace. Většina žen, které inkontinenci tají, si i několikrát za den mění spodní prádlo a v kabelce nosí pro případ nouze vždy náhradní kalhotky, nebo dokonce celý záchranný balíček včetně ručníku. Uchylují se i k takovým fintám, jako je úmyslné nošení tmavého oblečení, na kterém nebude případná nehoda vidět. Do spodního prádla si kromě hygienických dámských potřeb, které jsou ale pro  absorpci moči nevhodné a nejsou k tomu uzpůsobené, strkají toaletní papír, nebo jiné materiály, které mají zabránit kontaktu s prádlem. Tyto triky ale nezajistí, že zápach z úniku moči nebude cítit, nebo že se nestane jiná nepříjemnost. Bohužel mnoho žen má z nenadálých inkontinenčních nehod takové obavy, že úmyslně zanedbává svůj pitný režim a ze svého jídelníčku vyřazuje močopudné potraviny, které jsou ovšem pro tělo důležité, protože pomáhají s odstraněním tekutin a toxinů a jsou zdrojem důležitých látek.
5e4fd4f65dc60obrazek.pngVšechny tyto manévry, které ženy tajně podstupují, jsou ovšem naprosto zbytečné. Výzkumy totiž ukazují, že pokud se ženy se svým problémem svěří odborníkovi, má to na ně pozitivní dopad a zažívají pocit úlevy. Navíc zjistí, že na trhu je k dostání celá řada inkontinenčních pomůcek, navržených speciálně pro ženy, za jejichž používání se nemusí vůbec stydět. Díky jejich používání mohou ženy dělat vše, co mají rády a nemusí se nijak omezovat.

Skvělý výběr těchto pomůcek nabízí řada MoliCare od značky Hartmann. Ze širokého portfolia si lze vybrat inkontinenční vložky pro ženy s lehkou inkontinencí, nebo pro častější únik natahovací, nebo zalepovací inkontinenční kalhotky v několika velikostech a s různou absorpční schopností. Mezi nejoblíbenější patří dámské inkontinenční kalhotky MoliCare Lady Pants s motivem růžových motýlků, které vypadají jako klasické dámské kalhotky, skvěle sedí a jsou maximálně diskrétní.  Spolehlivě pohltí moč i zápach, díky výtažkům z Aloe Vera pečují o intimní ženské partie a optimální pH 5,5  nedráždí ani citlivou pokožku.

Více na MOLIKLUB.CZ
5e4fd4b0aeba8obrazek.png

Reklama