Navigace člověka vždycky nezavede tam, kam by potřeboval. Čtenářka Sisinapipi to dobře ví. Přesto GPSky chválí ve své básničce, jsou užitečným vynálezem, který ulehčuje ženám spoustu starostí...

Další příspěvek je od čtenářky Sisinapipi. Takhle bloudili i s navigací, když si jeli pro štěňátko...


Dobrý den milá redakce a čtenářky. Mapy nikdy nebyly moje dobrá stránka už na základní škole jsem se  v ní neuměla orientovat. A to mi zůstalo doteď. Orientaci manželovi předávám jen slovem můžeš. Používáme navigaci ale né vždy nás dovede tam kam by měla. Pamatuji si jak jsme si loni v zimě jeli pro štěňátko manžel zadal do navigace adresu na kterou jsme měli dojet cesta nám měla trvat hodinu a půl ale to jsme netušili, že příjedeme až za 3hodiny. Jak jsme si to trajdali dovezlo nás auto někde uličkou směrem do lesa.Hned se nám to nezdálo navigace byla hluchá tu cestu asi ani v paměti neměla.Manžel se chtěl otočit a cestou se nějakého chodce poptat kde to vlastně jsme. Jelikož bylo spoustu sněhu a při otáčení jsme zapadli a nemohli vyjet.Široko daleko nikdo byly  tam snad dva baráčky ale jen v jednom se svítilo a který jsem po 30 minutách šla navštívit s prosbou o pomoc. Manžel se neúspěšně snažil vyjet ale nedařilo se mu to.Šla jsem tedy zazvonit a modlila se ať mi tam někdo otevře a bude schopen pomoci. Z Okna na mě vykukl chlapík a hned věděl o co jde s úsměvem mi říká už vás pár minut sleduji.Naštěstí byl ochoten nám s autem pomoci před domem měl zaparkované auto tak ho šel nastartovat a pomohl nám lanem s autem vyjet.Byly jsme mu vděční v takové řiti světa by jsme těžko hledali pomoc. Takže nám řekl kudy máme jet.A my s manželem jsme prokleli hloupou navigaci v ten moment bych se možná v mapě i zorientovala jak jsem měla obavy že nevyjedeme.Ale to byl jeden případ kdy navigace zradila tak snad už zmoudřila.

 Neumím číst v mapách, marně tápu,
kde máme odbočit, vůbec nechápu.
Mapu sem a tam natáčím,
manžela tím hodně vytáčím.
Ještě, že navigaci vymysleli,
aby jsme my, ženy, v mapách číst už nemusely.

Sisinapipi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

  • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
  • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

Reklama