Obaly byly z papíru, nebo ze skla, to lidé vraceli prostřednictvím zálohovaného systému, nebo opakovaně používali. Dnes tohle všechno děláme, a tak bychom se podle toho měli chovat.

Ekologie je v posledních letech dokola omílaným tématem, přesto se najde spousta lidí, jimž je lhostejná. Je pravda, že běžný člověk některé věci prostě nezmění. Každý ovšem může přispět svou troškou do mlýna. Stačí obětovat jen trochu vlastního pohodlí.

obrazek.png

Netřídit je ostuda

Obzvlášť pokud žijete ve městě, kde se dají barevné kontejnery najít na každém rohu. Co vám to udělá, když vezmete PET lahve příště s sebou do žlutého kontejneru, až půjdete ven? Vlastně si tím tolik práce nepřiděláte. Když se naučíte třídit, nebudete muset tak často vynášet odpadkový koš.

Horší to mohou mít v některých případech lidé žijící na kraji vesnice, nebo někde na samotce. I pro takové případy však existuje řešení. Naučte se třídit odpad doma, jednou za čas pak domácí nádoby s vytříděným odpadem odvezete vysypat.

5b8f8522be400obrazek.png

A jelikož je dobré vést k třídění i děti, vezměte si je na pomoc. Sežeňte staré krabice, vyzdobte si je, označte, co do které patří. Samozřejmě je možné si rovnou koupit domácí koše na tříděný odpad, ale s krabicemi ušetříte, a ještě budete mít zábavu na celé odpoledne.

5b8f8563a35b4obrazek.png

Učený z nebe nespadl

Papír, plasty a sklo zvládne vytřídit každý. Co ale třeba taková bublinková obálka? Víte, kam vyhodit krabice od mléka? Tušíte, co se starým televizorem? Kam vyhodit boty? Jak naložit se slupkami od brambor? Kam vyhodit staré pneumatiky? Jistě najdete spoustu věcí, u nichž si nebudete jistí. V takovém případě nepodléhejte lenosti, a zkuste si na internetu vyhledat, kam který odpad správně patří. Myslete na životní prostředí, aby vydrželo také pro naše děti.
 

Reklama