odpad

Na třídění odpadu se názory různí. Jedni ho považují za ekologické, jiní naopak. Přiznávám se, že sám tak docela nevím, na kterou stranu se přiklonit, protože veškeré argumenty, které hovoří proti třídění, ve mně stále potlačuje otázka vůle k dobrému. A stačí pouhá vůle, když fakta mluví proti? Kdo ví...

Zajímalo mě, jak je tomu v redakci našeho magazínu. Jaký je postoj mých kolegů?

Jaký je tvůj názor na třídění odpadu? A třídíš?

Linda Wimmerová

Myslím, že to má smysl, a proto třídím. Dřív jen papír, plast a sklo, teď i kartonové obaly.

Dana Svobodová

Já třídím, i když jsem se k mému překvapení doslechla, že třídění je vlastně neekonomické, a tím pádem neekologické. Nebudu se pídit, kde je pravda, a dále budu oddělovat papír od plastů a skla a doufat, že se zrecyklují a dále využijí.

Bydlím totiž v Ďáblicích na dohled asi největší skládky Prahy a vidím, jak neutěšeně rostou hromady netříděného odpadu, které se po travnaté rekultivaci stávají umělými horami.

Radek Kříž

Třídíme, ale můj soukromý názor je, že třídění odpadu je v podstatě neekologické.

To množství kontejnerů, aut, které odpadky sváží, proježděné ropy, zničeného asfaltu a dalších souvisejících činností, které poškozují a drancují přírodu, dle mého názoru nevyvažuje přínos třídění. Jako ekologické by mi přišlo, kdyby se směsný odpad svážel jedním kontejnerem na jedno místo a tam se třídil.

Jenže seriózní studie, které by obě varianty porovnaly, ani nemohou vzniknout. Ekologicko-odpadářská lobby si svůj byznys nenechá vzít. Když jde o prachy, jde příroda stranou.

Klára Křížová

Ano, odpad třídím a může mě vzít vztek, když jako včera házím papír do kontejneru pro papír a jsou tam naházený ramínka a jinej bordel. :-(

Téma dne: Třídíte odpad?

Dnes je vlastně velmi jednoduché téma dne. Odpovězte na stejnou otázku, na jakou odpovídali moji redakční kolegové, tedy...

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

lupa

Reklama