Jak vypadá třídění odpadu v rámci zdravého rozumu? Čtenářka Prvosenka má v tomhle jasno!


Dříve jsem třídění odpadu nějak neřešila. Zkrátka všechno putovalo do koše a následně do popelnice. Ale díky bombardování různými reklamami, jsem začala alespoň minimálně odpad třídit. Vždyť i syn chodil ze školy se získanými vědomostmi, co do kterého kontejneru patří, takže jsme začali třídit také. Ale zase ne nějak přehnaně, protože když potom přijdu ke kontejneru a vidím, že se v něm nachází všechno možné, a ne pouze to, co tam být má, tak mě euforie ze třídění opouští a zkrátka to tak neřeším. Tudíž třídím plasty (dle doporučení i vzorně děti lahve sešlapou), sklo a papír takovým stylem, že letáky a časopisy nechávám synovi do školy (zrovna letos jakožto třída s nejvíce nasbíranými kilogramy vyhráli dort) a novinový papír putuje jako zátop do kotle. Navíc se chystám pustit do pletení z papíru, takže se sběrač co nejvíce kilogramů bude muset uskrovnit :-).

Zbytky jídla putují domácímu zvířectvu (samozřejmě ne všechny), ty co neputují v rámci potravinového řetězce domácím zvířatům putují do popelnice zrovna tak jako ostatní odpadky, které nemohu odnést hned (přece nebudu běhat s každou krabicí od mléka). Jde hlavně o to, že člověk nemá doma prostory na to, aby si pořídil různé koše na různé odpadky a chodit s každým kusem jednotlivě se opravdu nedá. Takže v závěru mohu říci, že třídím v rámci možností a v rámci zdravého rozumu.

Prvosenka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

Reklama