Hroutíte se, když vám spadne ubrousek do kontejneru na plasty? Pokud ano, určitě budete nesouhlasit s názorem čtenářky Jitulenky na třídění odpadu...


Milé ženy a žínky, které jste in!

Jak je to doopravdy s odpadem? Třídit či netřídit? Zlatá střední cesta je tady asi na místě. Takže třídit, ale nehroutit se, když se náhodou krabička od jogurtu objeví v jiném kontejnerku než právě v tom na krabičky na jogurty. Svět se kvůli tomu nezhroutí, ani ho tím nezachráníme.

Nemůžu zapomenout na návštěvu u známých, kde mne doslova šokovalo jejich detailní třídění odpadu. Což o to, člověk by to možná i pochopil a třeba by si i zvykl, jenže oni měli veškeré třídící nádoby a pytle doma v kuchyni! Tak to mi už hlava nebrala, protože sice chvályhodně třídili odpad, nicméně doma měli díky tomu takový nepořádek, jaký jsem snad ještě nikde neviděla. A jim, každodenním obyvatelům bytu, to nepřišlo vůbec divné! S úžasem jsem vypochodovala ven, abych se mohla nadýchnout čerstvého vzduchu, a ten den už se mnou nic nebylo. Tak jsem si nechtěně potvrdila pravdivost přísloví Navenek huj, uvnitř fuj.

Jitulenka

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

Reklama