sex

Asi před dvěma měsíci mě začal uhánět  moc hezký kolega. Byl samý flirt, posílal mi dvojsmyslné vzkazy po icq, večer smsky, jak na mě myslí, když usíná. Bylo to všechno moc hezké a něžné. Věděla jsem, že je to takový poděs, byl o pět let mladší než já, ale jeho dvoření mi bylo čím dál tím milejší. I když jsem věděla, že půjde jen o něco nezávazného, moc mi to lichotilo.

Pak se to jednou stalo. V práci se slavily narozeniny, pak jsme šli ještě do baru. Nechala jsem si ale v práci mobil s klíčema, tak mě tenhle miláček doprovodil, abych se nebála. No byly to všechno jen řeči okolo, stejně jsme oba věděli, že toužíme po jediném – strhat ze sebe šaty a mít spolu sex. Tak se to stalo. Bylo to podle očekávání velmi náruživé, ještě dneska, když sedím za svým pracovním stolem a vzpomenu si na ten večer, tak se červenám – vzpomínám na to, jak jsem byla ohnutá přes okraj… no, zkrátím to.

Sice krásné vzpomínky, ale hrozné důsledky. Během týdne jsem měla takové pálení a svědění spojené s odporným výtokem, že jsem metelila jako blesk na gynekologii. Doktor mi udělal výtěry a výsledek byl po pár dnech jasný – trichomoniáza. Ach, jak jsem stará, tak jsem blbá, říkala jsem si. Napsala jsem mu, že s ním potřebuju mluvit, a hned jsem mu vyčetla, že má problém, a ten mám teď taky.

Vůbec netušil, že něco takovýho existuje. Nic mu nebylo. Nejprve se tvářil uraženě, co to na něj zkouším, což mě naštvalo ještě víc. Někde to chytnul a vůbec o tom nevěděl. Poradila jsem mu doktora a od té doby mě přešla chuť na sex v kanceláři a ještě k tomu s kolegou.

Trichomoniáza

Trichomoniáza (též trichomonóza) je zánět pochvy a močové trubice způsobený prvokem z kmene bičíkovců, který se jmenuje bičenka poševní (Trichomonas vaginalis). Je to mikroorganismus, který žije pouze v pochvě a močové trubici člověka a přenáší se prakticky výhradně pohlavním stykem.

U muže většinou nezpůsobuje žádné problémy. I u ženy může být infekce bezpříznaková a prvok se zjistí náhodně, nebo se může projevovat výtokem, který je v typických případech hojný, řídký, zpěněný, zásaditý a nasládlý. Pokud se onemocnění neléčí, výtok i další příznaky postupně mizí – nemizí však riziko nákazy partnera.

Infekce trichomonádami není pro ženu nebezpečná a začátkem minulého století se mnozí domnívali, že bičenka poševní je normální součást poševní bakteriální flóry. Výtok však může být velmi nepříjemný. Infekci je nicméně nutné léčit, i když žádné potíže nezpůsobuje, přinejmenším z důvodů epidemiologických. Zatímco před několika desítkami let se daly trichomonády najít u 20 % českých žen, dnes je to záležitost poměrně vzácná.

Léčba není složitá, používá se např. metronidazol nebo ornidazol, je možné i jednorázové podání větší dávky. Je však nezbytně nutné léčit i partnera (případně partnery, jejich eventuální další partnerky atd.). Za zmínku stojí, že tyto léky (především metronidazol) výrazně snižují snášenlivost alkoholu a při jejich užívání je nutno se alkoholu vyvarovat. Pokud se infekce opakuje, jde o opětné získání prvoka od „neidentifikovaného zdroje“ (rozuměj: např. neléčené utajené milenky partnera).

Před trichomoniázou se lze - kromě vzájemné věrnosti - chránit používáním kondomu.

Zdroj: http://www.zenskezanety.cz/poradna/

Reklama