Zima nepřináší vlasům zpravidla nic pozitivního a teplotními rozdíly trpí i vlasová pokožka. Abychom dostali hřívu co nejrychleji do formy a mohli se pochlubit krásnými a lesklými vlasy na jaře a v létě, je tu trichologická hloubková rekonstrukce vlasů. Právě tu si můžete dopřát ve vlasovém centru a klinice zdraví CLINICAL Hair&Health. 

vlasHloubková rekonstrukční a regenerační kúra dodá během 60 minut vlasům přesně to, co potřebují. Výživa v podobě keratinu, kolagenu, kyseliny hyaluronové a dalších vitaminů pronikne hluboko do vlasů a podpoří jejich zdravý růst na dlouhou dobu. Kúra se skládá výhradně z trichologických přípravků a její složení je vždy individuálně upraveno. Jen tak jsou totiž vlasy schopny dostatečně vstřebat všechny látky a jejich účinnost přetrvá na dlouhou dobu. Pokud jsou vlasy silně poškozeny, vysušeny sluncem a či jinak narušeny, je vhodné kúru opakovat znovu po 6 – 8 týdnech.

Jak celá procedura probíhá

  • Kadeřník nejprve vlasy umyje anti-alergickými přípravky Clinical derm.
  • Následně provede masáž vlasové pokožky na podporu zdravého a přirozeného růstu vlasů, díky níž rovněž dojde k uvolnění svalů vlasové pokožky.
  • Následuje nanesení speciální italské masky, která obsahuje olej z rostliny Limmanthes Alba a  bio-kolagen složený z mořského kolagenu, elastinu, vitaminů a kyseliny hyaluronové. Všechny uvedené látky pronikají až hluboko do vlasů.  
  • Za pomoci nemastného oleje Lifting oil dodá kadeřník vlasům potřebou hydrataci.
  • Na závěr nechybí ani vlasový styling či zastřižení konečků pro dokonalou úpravu.

Cena trichologické rekonstrukce vlasů ve vlasovém centru a klinice zdraví CLINICAL HAIR&HEALTH je 699 Kč. Více informací na www.clinicalhair.cz

Pět otázek pro trichologa

vlas1Lenka Kašpaříková, vlasové centrum a klinika zdraví CLINICAL Hair&Health

1.      Komu byste trichologickou rekonstrukci vlasů určitě doporučila?

Rekonstrukční kúry na vlasy doporučuji jako nadstandardní péči pro všechny typy vlasů, ale především pro barvené, melírované, žehlené a namáhané. Zdravé vlasy stačí regenerovat cca 1x za měsíc, ale u narušených vlasů doporučuji aplikovat vlasové masky a zábaly alespoň 1x za 14 dní. U extrémně narušených vlasů lze rekonstrukční kúru aplikovat i několikrát týdně po dobu 14 dnů. Velmi efektivním způsobem a rychle jim doplní chybějící složky, jako je keratin a kolagen. Kúra řeší převážně problémy vlasů co do délky a jejich struktury. Dodává jim výživu, lesk a podpoří zdraví délek.  

2.      Mohou ženy očekávat zlepšení ihned nebo je potřeba vlasovou kúru opakovat několikrát?

Standardně lze říci, že efekt je viditelný ihned po první aplikaci, vlasy jsou vyživené a na pohled pevnější, lesklejší, zdravější a účes vydrží déle svěží. Pokud jsou vlasy hodně poškozené, je nutné kúru ze začátku opakovat častěji a následně intervaly aplikace prodlužovat dle aktuální potřeby.

3.      Na jak dlouhou dobu efekt kúry na vlasech vydrží?

Efekt je individuální dle typu a kvality vlasů. Z mé zkušenosti ale mohu říci, že zhruba po dobu jednoho měsíce po aplikaci jsou vlasy vyživené, na pohled pevnější, lesklejší, zdravější a účes vydrží déle svěží.

4.      S jakými nejčastějšími prohřešky se v praxi trichologa setkáváte?

Mezi největší prohřešky řadím neodborné či domácí barvení vlasů, časté fénování a žehlení příliš horkým vzduchem, ale i nevhodné vlasové přípravky a nešetrné česání.

5.      Doporučujete vlasovou trichologickou rekonstrukční kúru absolvovat v nějakém konkrétním období?

V každém ročním období na vlasy působí jiné klimatické vlivy, jako je mráz, vítr, UV záření, vlhko apod., před kterými je nutné vlasy chránit. V ideálním případě doporučuji aplikovat trichologickou rekonstrukční kúru vždy na začátku každého ročního období. V zimě je nutné vlasy ochraňovat před náporem mrazu. Mráz vlasy oslabuje, vysušuje, a pokud jsou dlouhodobě vystavovány jeho přímému působení, dochází posléze k jejich lámání. Na jaře jim naopak chybí vitamíny, minerály a stopové prvky, které se v zimním období velmi těžko dostávají do organismu. Vlasům chybí keratin a kolagen, jsou unavené, nevyživeny a nepůsobí zdravě. V létě vlasy vystavujeme permanentnímu slunečnímu záření a během letních dovolených často narušujeme jejich strukturu nejen slanou vodou, ale také slaným vzduchem. Na podzim na vlasy působí kyselý déšť a vysoká vlhkost vzduchu.

Reklama