Taková byla předsvatební realita čtenářky Black.bird.third. Dnes je zavřená v bytě bez zahrady a sní o tom, že jednou nějakou mít bude...

Po svatbě se čtenářka Black.bird.third přestěhovala z domu se zahradou do bytu bez zahrady. Nese to těžce.


Hezký den všem.

Stěhování? Už jen to slovo mě děsí. Stačí, když mám sbalit věci pro čtyřčlennou rodinu na týden dovolené. Natož sbalit celý byt!
Stěhovala jsem se jen jednou. A to po svatbě. Do té doby jsem bydlela na vesnici se třiceti domy, jednou telefonní budkou, jedním kravínem, loukami plných krav, ovcí, dokonce i muflonů. Z okna jsme koukali na krásnou krajinu. Do lesa jsme došli volným tempem za pět minut. To ticho v lese se nedá snad ani popsat. Jen ptáci zpívali, vítr šuměl. To byli nejkrásnější procházky.
Jenže vše má svůj rub i líc. Do základní školy jsme jezdili vlakem, který měl zastávku dva kilometry od vesnice. Domů jel vlak až dvě hodiny po skončení školy, tak jsme těch pět kilometrů za hodinku raději ušli pěšky a nemuseli zabíjet čas zbytečným čekáním. Nelituji toho. Byla to nezapomenutelná zkušenost. A na „vejšku“? Tam jsem jezdila dvě a půl hodiny autobusem, ze kterého se mi dělá blbě. A domů tři hodiny. Taky zkušenost, ale které bych se raději vzdala. Toho titulu ne:-)
Nyní bydlíme v městysu s cca 1200 obyvateli. Je tu školka, škola, doktor, pošta, autobus, obchůdky. Do krajiny (lesa) to máme patnáct minut. Známe se tu dobře, lidé jsou milí. Neměnila bych. Jsem ráda, že děti mají školku pět minut od domova. Nemusí nikam dojíždět, vstávat v šest hodin ráno, jako kdysi já. Když „dojdou“ rohlíky, skočíme do obchodu. Pokud už nejsou vyprodané...
A ten rub a líc? Já, odrostlá v domě s velikou zahradou a vystudovanou zemědělkou se zaměřením na zahrady, jsem zavřená v bytovce. Bez zahrádky. Třeba se do budoucna nějaká najde a budu moci začít něco pěstovat, tvořit,...
A město? Do toho bych už nešla. Na mě je tam až moc lidí. Je to hodně neosobní, lidé se neznají (což je zase někdy plus). Příroda daleko, všude hluk, auta, smog. Je krásné, že ve městech je kulturní vyžití, ale na to mě až tak neužije. Raději jdu ven na procházku, něco si přečtu nebo vytvořím, než sedět zavřená v kině nebo v kavárně.

Přeji hezký den všem. Vyrážím s prckem ven na boby. Jdeme se pořádně unavit na kopec pod okny.
Black.bird.third

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 18. ledna 2013: Cesta z města, cesta do města

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne vám prozradíme, která čtenářka získá dárek ORIFLAME: denní krém ORIFLAME essentials Moisturising, oční gel ORIFLAME essentials, oční krém ORIFLAME eco beauty.

cenacenacena

Reklama