Sezona eurovíkendů a poznávacích zájezdů do evropských metropolí je v plném proudu. Příští týden je volné pondělí a dva následující týdny budou volné čtvrtky. Desítky tisíc Čechů vyrazí za hranice a využijí kombinaci svátečního dne, blízkého víkendu a jarního počasí k poznávání zahraničí.

Fisher

Na špičce obliby jsou dlouhodobě Paříž, Řím nebo Londýn. Stále populárnějšími jsou Amsterdam, Barcelona či řecké Athény.

Ceny v hotelech jsou v porovnáním s loňským rokem na zhruba stejné úrovni. Hoteliéři nezdražili a letecké společnosti se předhánějí v atraktivních nabídkách. Těží z toho klient.

Výrazně víc si lidé ovšem připlatí, pokud se rozhodnou letět do vybraných měst kolem významných svátků, například do Říma v období Velikonoc, nebo do Paříže kolem prvního a osmého května. Běžně vyjde prodloužený víkend v Římě či Paříži na zhruba 8 tisíc korun, během těchto svátků může být ale cena i dvojnásobná. Celosvětová poptávka po letenkách a hotelech je tradičně vysoká a ceny tomu odpovídají.

Klientům vždy doporučujeme zvážit, jestli chtějí vidět město samotné, nebo se účastnit hromadných akcí, které sice mohou mít neopakovatelnou atmosféru, ale dojem z města mohou spíše pokazit.

Rozhodně lepší je letět do Paříže nebo Říma v jiném termínu než v období Velikonoc či svátku lásky. Přinejmenším tím lidé ušetří tisíce korun a zažijí o něco menší fronty. Skvělou alternativou pak může být například Barcelona, Amsterdam nebo třeba Bruggy. Obecně se rozhodně vyplatí myslet na zájezd několik měsíců předem. Ideálně na podzim, pokud chcete cestovat na jaře, a na jaře, pokud chcete vyrazit na podzim.

Fisher

Jan Osúch
mluvčí CK FISCHER

Reklama