obrazek.png
Foto: Shutterstock

1. Zapomínáte dostatečně pít

Tahle rada je už notně otřepaná a dost vám leze na nervy. Jenže je to tak. Pravidelný a dostatečný pitný režim nemá končit s parným létem. Tělo ho dopřejte během celého roku. Nejde jen o vaše ledviny. Bez vody trpí i pokožka. A dá vám to nevybíravě najevo. Bude brzy nápadně připomínat pleť scvrklé stařeny. Na té opálení skutečně nevynikne. Aby pokožka překypovala zdravím, hydratujte a krmte ji zevnitř. Zůstane déle mladá, protože se vyživené a hydratované buňky snáze obnovují.

2. Nehydratujete zvenku

Aby pokožka zářila zdravím, byla krásně hladká a vypjatá, nesmíte zapomínat pravidelně ji dodávat vláhu i pomocí vyživujících, hydratačních krémů. Existují i ty s obsahem opálení zvýrazňujícího betakarotenu. Pokud se budete v tomto směru odbývat, začnou se na vysušené pokožce tvořit šupinky, které navozují dojem světlejší pokožky.

3. Nepoužíváte peeling

Možná jste ho nepoužívala nikdy, možná se jen obáváte, abyste si spolu s odumřelými kožními buňkami „neodrhla“ také vytoužené opálení. Chybou je obojí. Každá pokožka, i ta s letním bronzem, potřebuje pravidelnou domácí očistu. A to z gruntu, pomocí peelingu. Ideálně jednou až dvakrát týdně. Jen tak získá zdravý, rozzářený vzhled a hebkost. Barvičku od moře nezničí, naopak ji pomůže vysvobodit zpod nánosu staré kůže.

Tři tipy na závěr

  • Jakmile začne opálení blednout, nelučte se s krásným odstínem pleti. Doplňte mizející bronz tónovacími nebo samoopalovacími krémy.
  • Dermatologové to sice tak úplně nedoporučují, protože pleti dvakrát nesvědčí (to ani klasické opalování na sluníčku), ale pokud jste se soláriem kamarádka, doplňte barvičku tam.
  • Oblékejte světlé oblečení, v němž opálená pokožka lépe vynikne. Královnou je samozřejmě bílá barva.

Zdroj informací: Laboratoires De Biarritz, Veranda Sun

Čtěte také: 

Reklama