Před nedávnem (22. března) proběhlo celosvětové výročí Den vody, který vyhlašuje OSN od roku 1993. Jak oslavy tohoto výročí vypadaly v Česku? Projekt AQUA UNITED 2010 přichystal hned tři zajímavé akce!

Nejdelší fronta na záchod

fronta

V pondělí 22. března, při výročí Světového dne vody, který vyhlašuje OSN od roku 1993, proběhla doprovodná akce projektu AQUA UNITED 2010. Spolu s UNICEF v 15 hodin se na Kampě v Praze 1 uskutečnil pokus o zápis do Guinnessovi knihy rekordů a zároveň Český rekord - Nejdelší frontu na záchod. Pokusu o rekord se zúčastnilo 90 účastníků. Frontu a projekty UNICEF přišli podpořit režisér Jiří Adamec s manželkou, Tereza Kostková, a další. Český rekord ověřila Agentura dobrý den z Pelhřimova.

Stejně jako při použití skutečné toalety mohli účastníci fronty přispět částkou 10 Kč vhozených do „srdíčka" na dveřích na výstavbu toalet a vodovodu pro školy v nejchudších zemích. Výtěžek letošní fronty činí 3520 Kč.

Frontu pomáhali vytvořit také oblíbení herci TV seriálu Comeback Kristýna Leichtová a Matouš Ruml, Tereza Herz a její dcera Annelie.

potápěníPotápění pro dobrou věc

Ve středu 24. března v AQUAPALACE Praha, v rámci AQUA UNITED 2010, proběhlo Potápění pro dobrou věc, kdy celebrity překonaly svůj strach a vylovily hodnotné ceny pro dětské domovy. Do 8m potápěčské jámy se přišli ponořit Andrea Kerestešová ze seriálu Vyprávěj, miss Sarah Lilian Fischer, Bára Kolářová, Edita Hortová, DJ Uwa a Lucaso, Dominika Mesárošová Pavel Novotný a další.

Ponory se uskutečnily pod dohledem zkušených potápěčských instruktorů společnosti Olson. Celebritám se tato zábava velmi zalíbila a určitě budou v potápění pokračovat. K tomuto zkušebnímu potápění v AQUAPALACE PRAHA , není potřeba mít potápěčskou licenci.

  • Partnerem akcí byly Veolia Voda, YAMAHA, Tricoline, www.spokojenenohy.cz
  • Ceny dětským domovům věnovaly společnosti POMPO, Hasbro a Simba Dickie.

Štafeta a vodní noc

štafeta

V sobotu 27.března proběhla v rámci projektu AQUA UNITED 2010 v aquaparcích a krytých bazénech vodní noc. Součástí programu, byla i dobročinná hodinová plavecká štafeta (od 11 do 12 hodin) pro partnerské dětské domovy. Vítězem se stal Aquapark Hradec Králové, který za hodinu uplaval 4.850 metrů. Vyhrál pro dětský domov Nechanice bazén od firmy Marimex, který bude sloužit dětem k základní výuce plavání. Na druhém místě se umístil Aquapalace Praha, který zůstal pozadu jen o 100 metrů. Mezi členy štafety v Aquapalace Praha byli Miss Sarah Lilian Fischerová, která je zároveň ředitelkou nadace Slunce dětem, Iveta Lutovská Miss 2009 a Vladimír Hron, který také celou akci moderoval. Štafetě také pomáhaly děti z partnerského dětského domova Domino Plzeň.

Během vodní noci si návštěvníci užili ve všech zúčastněných aquaparcích a krytých bazénech prodloužené otevírací doby, plavání při svíčkách nebo při hudbě. Měli také připraveny speciální saunové ceremoniály a další doprovodný program. V Centru Babylon se uskutečnila naturistická párty. Partnery vodní noci byly Marimex, Tricoline a www.spokojenenohy.cz.

Reklama