Pojďte si odlehčit dnešní vážné téma a přečíst si tři úsměvné příhody, které nám poslala čtenářka s nicekm alminka.

Dobrý den, pro fyzické tresty samozřejmě nejsem. Dlouhodobé a silné "mlácení" nikomu nepůže, ani dětem, spíš si myslím, že jim uškodí. Nechci, aby se mě mé děti bály a pohlížely na mě jako na tyrana. Chci aby moje děti vyrůstaly v klidném a hlavně láskyplném prostředí. Chci, aby prožily spokojené dětství. Snažím se o to. Ale... Zase, když děti zlobí a nereagují na slova, tak musíme trošku přejít k činům. Když už mě moje děti hodně zlobí, tak je třeba trošku plácnu přes zadeček a ony poslechnou. Někdy je to myslím přímo nutné, ale "mlátit" děti? To se mi nezdá jako dobrá metoda vychovávání.

Vychovávat se mají děti s láskou a péčí, ne silou. Tohle téma je docela smutné, tak jsem si řekla, že vás trochu pobavím mými vzpomínkami s dětství.

Moji rodiče taky nebyli pro tělesné tresty, ale když jsem opravdu zlobila hodně, tak... se i překonali a pár mi jich uštědřili....

1.Schovaná vařečka

Když jsem byla menší, tak jsem neposlouchala. Rodiče mi mohli říkat, co chtěli a stejně se nic v mém chování nezlepšilo. Tak mě táta chtěl postrašit, že vytáhne vařečku a že vařečka bude mít hody. Neposlouchala jsem i tak, tak sáhnul pro vařečku.... ale ona tam nebyla. Začal ji hledat a žádnou nemohl najít. Našel ji asi po 3 hodinách. A víte, proč ji nemohl najít? Protože jsem mu ji schovala a našel ji v mé postýlce pod polštářem. To mi potom dal víc než původně chtěl. :-) Ani se mu nedivím. :-)

2.Zlomená vařečka

Jednou (a to jsem taky hodně zlobila) jsem měla dostat vařečkou přes zadek. Táta si mě dal na klín a začal mrskat. Bohužel mrskal ale tak silně, že vařečku zlomil. A to byla oblíbená vařečka mé mamky. Byla to vařečka už po její babičce. Mamka si na tyhle věci hodně potrpěla...Nakonec brečela maminka víc než já. Nemělo to být naopak?

3.Dědečkova protéza

Byla jsem u babičky a dědečka. Zlobila jsem tam, tak mi dědeček řekl, že mi dá na zadeček. Vzal vařečku a šel s ní za mnou. Bohužel chudák uklouzl o koberec a spadl. Jak padal, tak mu vypadla jeho protéza. Smáli jsme se tomu asi půl hodiny. Dědečkovi se naštěstí nic nestalo. Ani se mě neptejte, odkud jsem začala říkat slovo protéza. :-)

Víc zážitků s fyzickými tresty jsem myslím neměla, mí rodiče na mě mnohdy byli až moc hodní :-). Ale měla jsem pěkné dětství, to musím uznat ! :-)

Hezký slunný den přeje alminka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za hezké vařečkové příběhy. Je zvláštní, že vařečka patří k nejužívanějším trestacím nástrojům, a přitom může být dost nebezpěčná, protože člověk nezná míru.

Co vy na to, milé ženy - in? Čím byli vás, pokud vás bili? Vařečkou, řemenem, rukou? Napište nám o svých zklušenostech výpraskem,

dnešní téma ještě nekončí a adresa redakce@zena-in.cz je vám plně k dispozici.

 

 

 

Reklama