Světový leader ve výrobě luxusních brýlí během konference, která proběhla zkraje ledna, odhalil nejnovější kolekce značek Ray-Ban, Prada, Oliver Peoples nebo Versace. Firma předvedla hravé a moderní designy a současně oslavila výročí 50 let od založení značky Vogue Eyewear.
 
Barevné a kreativní

První trend si zakládá především na kreativitě. Design se inspiruje digitálním světem, který je čím dál tím větší součástí našich životů, a maže hranice mezi skutečným a online životem. Klíčovými prvky jsou tak otevřenost, optimismus, euforie i genderová nevyhraněnost. Při nasazení slunečních brýlí by měl mít zákazník pocit, jakoby měl na sobě kus umění.
 
Jednotlivé značky si v tomto trendu hrají s barvami i s kombinací ostrých a plynulých tvarů. Střih brýlí je moderní a svěží, s širokými spánky a tónovanými čočkami. EssilorLuxottica se tímto trendem rozhodla zaměřit především na generaci Z. Vzniklé brýle jsou barevné, živé a hrají si s různou intenzitou transparentnosti skel i obrub.

 63e22380a376bobrazek.jpg
         Tiffany                                                Miu Miu                                    Alain Mikli  

Funkční a pohodlné

Biotechnologie a věda. Tím se inspirují designy druhého trendu. U produktů je dán důraz na to, aby vypadaly téměř až futuristicky. Experimentuje se s novými bio materiály a inovativními i originálními řešeními, přičemž se hledí především na funkčnost.
 
Vzniklé sluneční brýle jsou vysoce přizpůsobivé a pohodlné. Mnoho značek využilo široká a velká skla i obruby pro dokonalé obejmutí obličeje, které lépe chrání před UV zářením. Některé modely nabízí možnost střídání různě barevných typů čoček nebo nožiček brýlí, jiné pak umožňují nasadit na dioptrickou čočku skla proti slunečnímu záření. Výsledné brýle jsou tak vysoce funkční, promyšlené a pohodlné.

63e223c4e3e16obrazek.jpg          Oliver Peoples                                        Ray-Ban                                      Versace

Minimalistické a moderní

Barevná paleta posledního trendu se inspiruje především přírodou a zemí. Jednotlivé odstíny mají silný zemitý nádech, ojediněle také doplněný odvážnějšími tóny, které brýlím dodávají na zajímavosti. Vznikají tak nové harmonie a příjemné kontrasty.
 
To vše je zasazeno do moderního, leč minimalistického stylu, který obstojí v každém ročním období. Jemné a příjemné teplé barvy skvěle ladí s elegantními a zaoblenými tvary. Značky v rámci tohoto trendu nabízí především udržitelné kousky, které zaujmou svou jednoduchostí, plynulými liniemi i elegancí.

63e224170eb0aobrazek.jpg
             Ray-Ban                                                       Prada                                             Vogue