Catherine Zeta Jones je v posledních letech skloňována především jako ta, co má doma Michaela Douglase, což ji poněkud nezaslouženě degraduje do jakési domácí ozdoby slavného muže. A to je škoda, protože tato půvabná sexy čtyřicítka je skutečně výborná herečka, jež navíc neváhá v rámci role obětovat veškeré své pohodlí.

V kinech právě běží strhující thriller „made by“ Steven Soderbergh (určitě pamatujete na realistický snímek Sex, lži a video s mladinkou Andie MacDowell) Vedlejší účinky, jenž velmi barvitě a za pomocí hvězdného hereckého obsazení líčí, co všechno mohou napáchat vedlejší účinky pilulek, které měly původně pomoci.

  • A Catherine Zeta Jones zde má - chtělo by se mi říct - netypickou roli. I když která role je vlastně pro ni typická?

Vedlejší účinky, Bontonfilm

Když se ohlédneme zpět za její filmografií, mohli bychom velmi zjednodušeně říct, že její doménou jsou krásné, chytré, samostatné ženy, které si umí poradit v každé situaci, ale zároveň neztrácejí svou ženskost.

Podobnost čistě náhodná?

Říká se, že Catherine Zeta-Jones se v soukromém životě svým filmovým hrdinkám docela podobá. Je úspěšná herečka, ale také dobrá obchodnice. Kosmetické expertky si ji také vybaví jako tvář značky Elizabeth Arden. Nicméně významné kosmetické firmě se nepropůjčila jen tak náhodou, vlastní prý také pěkný balík akcií.

Ostatně dokonalá znalost kosmetiky patří k herecké profesi jako ulitá. Věřte mi, že spousta celebrit bychom na ulici nepoznaly, kdyby šly bez své dávky make-upu. Ovšem právě Catherine patří přesně k těm ženám, které byste takto „neviditelné“ asi hned tak nepotkaly. Všude prohlašuje, že jí matka vždy kladla na srdce, aby se upravovala, i když jde pouze vynést odpadky. A něco na té radě bude. Třeba já jsem nemusela zažívat trapné chvilky, když jsem si při výše zmíněném úkonu nedávno omylem zabouchla klíče v bytě. Uf.

Život s tancem

Ambiciózní dívce se vyplatily i další vklady, kterých se dočkala od rodičů. Od čtyř let chodila do tanečního kurzu, a tak pro ni role v muzikálu Chicago byla po letech strávených na tanečním parketu jako ušitá.

Muzikál Chigaco (2002)

Život s filmem

Filmové začátky byly možná poněkud rozpačité, žádný raketový start se nekonal. V pohádkovém příběhu Šeherezáda a gentleman upoutala pozornost převážně méně oblečenými záběry, což jsou základy někdy vrtkavé.

Nicméně po cca osmi letech se objevil film Zorro: Tajemná tvář, v němž si zahrála po boku fešáckého a ohnivého Antonia Banderase, a ten ji proslavil takřka přes noc. Muži obdivovali její krásu a ženy zase tu výše popsanou samostatnost.

Mým oblíbeným filmem je Past, kde předváděla svou excelentně pružnou postavu jako partačka starého dobrého (prvního Jamese Bonda) Seana Conneryho. Chytrá kriminální komedie s decentními prvky romantiky (dámy, Connery, takže jak jinak) nabízí příjemnou podívanou ve stylu již zmíněných bondovek a ukazuje, že čím zralejší Connery, tím více sexy.

Ve filmu to mezi nimi tak přesvědčivě jiskří, že si pomyslíte, že téměř čtyřicetiletý věkový rozdíl nemusí hrát ve vztahu někdy vůbec žádnou roli. A jak se ukázalo, Catherine Zeta Jones ty starší muže prostě potřebuje ...

Trefou do černého pak byla role ve velmi výrazném filmu Stevena Soderbergha (ano, režisér i právě aktuálních Vedlejších účinků) Traffic - nadvláda gangů, jenž dává nahlédnout do drogového byznysu. A Catherine Zeta Jones zde je - jak jinak krásná, silná a samostatná žena... Mimochodem, hlavní roli zde hraje její partner - slavný Michael Douglas.

Vedle dalšího charismatického herce, Toma Hankse, se pak objevila ve filmu Terminál (režie Steven Spielberg), který se - jak asi tušíte - odehrává celý na letišti. Příběh o muži, který zůstal „uvězněn“, představuje zajímavou sondu nejen do mikrosvěta letiště, ale také lidských duší.

  • Perlička: Bystré oko si může všimnout, že když se hlavní hrdinka líčí, používá kosmetiku Elizabeth Arden.

Určitě zde ještě musíme aspoň zmínit romantickou komedii Nesnesitelná krutost (George Clooney), vskutku vydařený kousek Dannyho parťáci 2 (George Clooney, Julia Roberts, Brad Pitt, Matt Damon aj), snahu o navázání na pokračování úspěchu s Banderasem - Legenda o Zorrovi, další romantickou komedii, tentokrát plnou vůní, Koření života (Aaron Eckhart) a také Hollywoodem nabytou romantikou Sexy 40.

Pravdou ovšem zůstává, že nic zatím nepředčilo její výkon v muzikálu Chicago. Za to jí náleží potlesk jako z Broadwaye. :-)

Život s Douglasem

Jejich vztah byl tolikrát přetřásán médii, že asi není možné přijít s nějakou novou informací. Navíc myslím, že soukromí se má ctít, takže zde zmíním jen větu, kterou jsem si někde přečetla a líbí se mi: „Nevařím, dělám rezervace v restauracích,“ prohlásila Catherine Zeta-Jones na otázku o tom, jak vzorná je hospodyňka.

Vedlejší účinky, Bontonfilm

Na závěr se pojďme vrátit ještě k filmu, kterým jsme naše dnešní povídání začaly. Nese podtitulek Jedna pilulka může změnit váš život a sám jeho režisér, Steven Soderbergh, k němu říká: „Mám rád filmy, které vám toho můžou nabídnout víc, než byste čekali. Vedlejší účinky jsou nejen poctivý thriller plný překvapení a zvratů, ale zároveň je v nich patrný reálný spodní proud, který varuje před tím, co se děje kolem nás a my to ani nevnímáme.

A co vy? Užíváte pravidelně nějaké léky? A jak nahlížíte na situaci, která se v posledních letech kolem výrobků farmaceutického průmyslu vytvořila? Bojíte se léky užívat?

Přečtěte si také

O filmu:

O zdraví:

Reklama