Někdo má dar, že na první dobrou odhalí falešného a vypočítavého člověka. O této své schopnosti byla přesvědčená i Kamila (35). Dnes by si nejraději nafackovala, jak moc byla v důvěře ke své rádoby kamarádce naivní.

Když těsně vedle Kamilina rodinného domu vyrostl malý dvojdomek, nadšená z toho nebyla. Kdo ví, jací lidé se tam nastěhují. A jak spolu budou vycházet? Hlavou jí běžel nespočet otázek plných obav. Jenže se Zdenou (29), svou novou sousedkou, si okamžitě padly do oka. Obě měly děti v podobném věku a stejné zájmy.

Lepší sousedku si ani nemohla přát, říkala si tehdy Kamila. Brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky. „Oni u svého domku neměli žádný pozemek, a tak Zdena s dětmi trávila většinu času u nás na zahradě. Společně s námi grilovali, koupali se v bazénu, otevřené dveře měla třeba i k nám do sauny či vířivky. Dokonce jsem jí časem dala klíče od branky, aby sem mohli zajít i v případě, že bychom my nebyli doma. A to se stávalo celkem často. Dost cestujeme, na dovolené jezdíme vícekrát od roka. Manžel je úspěšný právník, takže si to můžeme dovolit,“ svěřuje se Kamila s tím, že ke své nové kamarádce chovala bezmeznou důvěru. Celé tři roky. Oči jí otevřela až jedna manželova klientka.

sousedka

„Standa přišel domů celý běsný s tím, že pro mě má jobovku. Prý zrovna rozvádí paní, která Zdenu moc dobře zná. A ta ho varovala, abychom si na ni dávali dobrý pozor. Dušovala se, že rozhodně nechce dělat zlou krev, ale když už jí pomáhá s rozvodem, nebylo by fér nevarovat ho,“ vzpomíná Kamila a hned také vysvětluje, proč.

Dozvěděl se od té paní, že nás Zdena pomlouvá, kde jen může. Vypráví o nás, jací jsme zbohatlíci, že já nemusím hnout ani prstem, a taky to ani nedělám. Jsem prý líná jako veš, doma mám bordel a čekám, až mi jednou za týden vygruntuje uklízečka. O děti se nestarám, jsou to rozmazlení frackové, kteří jen kazí její vzorně vychované holčičky. Manžel je věčně mimo domov a mě vůbec nedochází, že má jistě milenku. Starám se totiž jen o to, abych měla každý měsíc nové hadříky. No a tak bych mohla pokračovat dál. Nic z toho sice není pravda, ale i kdyby nakrásně byla, nemá právo mě takhle pomlouvat, natož když jsme kamarádky! Stála jsem v chodbě, poslouchala manžela a nevěřila vlastním uším,“ popisuje prozření Kamila, která stále si stále odmítala připustit, že by se ve Zden až tak zmýlila.

Proto se její manžel na sousedku pozeptal i na její bývalé adrese, kde mu jen potvrdili, jak je prolhaná a zlá. Prý se postupně se všemi rozhádala, a tak jí nakonec nezbylo, než se odstěhovat. To Kamile stačilo. Se svou falešnou kamarádkou okamžitě přerušila všechny styky a nechala si vrátit klíč. Bez jediného slova vysvětlení.

„Nebylo už o čem mluvit. Manželova klientka znala takové podrobnosti z našeho života, že se jí nedalo nevěřit. Došlo mi, že mě Zdena zkrátka jen využívala. To jsem jí byla dobrá, když ode mne dostávala oblečení na děti, jezdila se mnou po nákupech do zahraničí nebo se válela u našeho bazénu, kdy se jí zachtělo. Ale ve skutečnosti na mě nerozlučné přátelství jen hrála, aby nepřišla o všechny ty výhody,“ zlobí se Kamila, která je zklamaná i sama ze sebe.

„Nemůžu uvěřit, že se mi ji celé ty roky nepodařilo prokouknout. Je mi zle z představy, že jsem věřila a svěřovala se člověku, který mě ve skutečnosti nesnášel. To jsem vážně tak naivní, nebo ona až moc dobrá herečka? Každopádně teď už si jen tak někoho k tělu nepřipustím! je rozhodnutá zklamaná Kamila.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama