Téměř každý třetí Čech trpí nadváhou, přičemž počet obézních neustále roste. Ve věkové skupině nad 50 let je situace dokonce ještě více alarmující - s obezitou nebo nadváhou se potýká téměř 75 % naší populace. Mezi obézními je přitom výrazně více mužů než žen, a nevyhýbá se dokonce ani dětem. Z tohoto důvodu se program Home Art společnosti Zepter International rozhodl v květnu loňského roku vyhlásit soutěž Hubneme s Zepter nádobím, jejímž hlavním cílem bylo ukázat, že spojení kvalitního nádobí, zodpovědného přístupu a praktických rad dietologa je tím správným způsobem, jak může celá rodina úspěšně bojovat s nadváhou. Všichni účastníci projektu se osobně přesvědčili, že hubnout lze i s úsměvem a že zdravé jídlo může být i chutné. Vaření v páře a bez tuku tak přineslo kýžené výsledky.

Společnost Zepter zapůjčila v rámci projektu „Hubneme s Zepter nádobím“ nádobí a poskytla odborné zázemí a poradenskou pomoc dietoložky PhDr. Karolíny Hlavaté. Všem třem rodinám, které se tohoto projektu zúčastnily, se v průběhu šesti měsíců podařilo na základě dietoložkou sestaveného plánu, ukázek správného zdravého vaření v nádobí Zepter a poskytnuté e-mailové a telefonické konzultace zhubnout. Znatelný byl jak úbytek celkové váhy a tuku, tak úbytek centimetrů v rizikových partiích.

Zepter„Každé jídlo jsme připravovali podle zásad zdravého vaření v Zepter nádobí. Moc nám pomohly ukázkové hodiny vaření. Myslím si, že praktická ukázka vaření je velmi důležitá... Mě například zaujaly tipy, jak lze připravovat na pánvi maso bez tuku. Tento způsob přípravy masa jsem si společně s vařením v páře opravdu oblíbila. Patrný je i rozdíl v chuti jídla připraveného v nádobí Zepter - zelenina uvařená v páře je vynikající, má výraznější chuť a navíc v ní zůstanou zachovány téměř všechny živiny; maso připravené bez tuku a soli má podle mě lepší chuť, je šťavnatější...,“ říká Alena Včelišová, úspěšná účastnice soutěže Hubneme s Zepter nádobím, která celkem zhubla o 5,1 kg a v pase ztratila 12 cm. Její syn, trpící dětskou obezitou, měl úbytek v pase 2 cm při růstu výšky o 4 cm, kdy se na 1 cm počítá 1 kg, přibral pouze 1,3 kg vytáhl se a zeštíhlel.

ZepterRodina Divokých hodně využívala během svého hubnutí Zepter pánev, ve které se dá péct bez tuku. Hubnutí jim pak šlo téměř samo. Nechybělo ani vaření v páře nebo příprava tří jídel v komínku nad sebou na jedné plotýnce. Díky nádobí Zepter začali připravovat steaky zcela bez tuku. Celá rodina pak byla velmi mile překvapena chutí zeleniny uvařené v páře. Jana Divoká celkem zhubla o 5 kg a v pase ztratila 5 cm a přes boky 6 cm. Celkový úbytek tuku pak byl 1,4 %. Pan Divoký shodil 5,1 kg s úbytkem tuku 5,1 % a v pase ztratil stejně jako jeho žena 5 cm.

ZepterNejvíce kilogramů se podařilo shodit rodině Hlavničkových, která slibuje, že s hubnutím rozhodně ještě neskončila. Paní Dagmar Hlavničková, která měla úbytek tuku 4,3 % a zhubla celkem 8,8 kg, 12 cm v pase a 7 cm přes boky, říká: „Určitě si budeme v nádobí Zepter i nadále připravovat zdravé jídlo, protože toto není naše konečná laťka. Předepsaná dieta a zdravé vaření v Zepter nádobí nás v žádném případě nijak neomezuje, takže určitě budeme i nadále pokračovat. Oba chceme shodit ještě alespoň 10 kg. Dříve jsme hodně vařili smažená jídla, jedli málo zeleniny, dopřávali si tučné klobásy nebo sýry. Díky účasti v soutěži Hubneme s Zepter nádobím jsme kompletně změnili svůj jídelníček - zařadili jsme do něj hodně zeleniny, vaříme si často rybu nebo vepřové plátky. Tohle jídlo nemá chybu.“ Pan Hlavnička na tom byl ještě o něco lépe s úbytkem kilogramů. Podařilo se mu shodit 10,4 kg a 10 cm v pase, úbytek tuku měl 2,4 %. Pozadu nezůstal ani nejmladší z rodu Hlavničků, 8letý syn Přemík, který se vytáhl a zeštíhlel. Při růstu 2 cm zhubl 1,5 kg a 10 cm v pase.

Hlavním cílem projektu bylo zlepšit stravovací zvyklosti rodin a promítnout benefity vaření v nádobí Zepter do jejich hmotnosti, tělesných proporcí a zdravotního stavu. Vzhledem k již zmíněným výsledkům splnil projekt „Hubneme s Zepter nádobím“ všechny stanovené cíle. Jako bonus za splnění podmínek projektu si mohly všechny tři rodiny zapůjčené nádobí, skládající se ze sady nádobí a mixéru MixSy, ponechat!

Zepter

Více informací o nádobí Zepter a zdravém vaření naleznete na www.zepterclub.cz

Reklama