13. 10. - Miss kočka 2007

V sobotu 13. října se koná již 4. ročník oblíbené soutěže krásy koček a kocourů všech plemen, barev, velikostí, stáří – Miss kočka 2007. Unikátní soutěž mňoukajících krasavic bez ohledu na původ proběhne v PARKHOTELU v Praze 7 (Veletržní 20), a to od 10 do 16.30 hodin, kdy bude slavnostně vyhlášen vítěz výstavy. Ačkoliv o absolutním vítězi rozhodnou návštěvníci výstavy (hlasovacími lístky), i letos ocení nejkrásnější kočky VIP porota, v níž zasednou Eva Pilarová, Petr Novotný ad.

Součástí akce bude jako tradičně umisťovací výstava koček z několika útulků. Vstupenkou na výstavu je konzerva krmení pro kočky. Podrobné informace o výstavě se dozvíte na www.misskocka.cz.

14. 10. - Den s kočkou

14. října 2007 proběhne v sále hotelu Merkur v České Lípě propagační výstava koček nazvaná příhodně Den s kočkou. Akce, kterou pořádá ústecké sdružení chovatelů koček Freya Cat, se koná u příležitosti Mezinárodního dne zvířat, a proto se zde setkáte nejenom s ušlechtilými kočkami různých plemen a barev, ale také s kočkami z útulku BONA a Azylu pro opuštěné kočky Lucky, jež zde budou hledat nové domovy u laskavých lidí. Připraveny jsou soutěže s kočičí tématikou nejen pro děti.

Pro kočky ušlechtilé i útulkové platí, že musí být v dobrém zdravotním stavu, vybavené očkovacím průkazem, který dosvědčí, že zvíře je v imunitě proti vzteklině i kočičím nemocem (konkrétně panleukopenii, rhinotracheitidě a kaliciviróze). Ráno, před začátkem akce, ještě zdravotní stav koček prověří veterinární lékař.

Den s kočkou můžete navštívit mezi 10. do 17. hodinou. Vstupné je 10 Kč pro dítě a 30 Kč pro dospělého a bude použito ve prospěch útulku Bona z Kozlů u České Lípy.

Pomozte s propagací akce a vyvěste ve svém okolí propagační plakátek (PDF, 140 kB)!

20. 10. - Umísťovací výstava opuštěných koček

V sobotu 20. října 2007 pořádá Svoboda zvířat - Sekce na ochranu koček již 5. umísťovací výstavu opuštěných koček v Plzni. Jejím cílem je najít domovy opuštěným kočkám, kterých je i v Plzeňském kraji požehnaně.

Umísťovací výstava proběhne v KZ JAS (Jablonského ul.) a organizátoři plánují vystavit zhruba 60 koček. Jako vstupenka na výstavu poslouží konzerva krmení pro kočky. Na místě bude možné zakoupit krmivo i chovatelské potřeby.

Minulý rok, tedy na 4. umísťovací výstavě opuštěných koček v Plzni, našlo z celkového počtu 80 koček nový domov 31 zvířátek, z toho 21 koťátek a - což je pro Plzeň nezvyklé - i 10 dospělých kočiček. Pražské útulky umístily po 5 kočkách, plzeňské celkem 21 kočiček. Doufejme, že i letošní ročník bude úspěšný.