Vybrali jsme části těla, které když nejsou v pohodě, otráví nám celý den, a ne jeden: rty, nohy a pokožka celého těla. Přitom často stačí se jim věnovat nejen když bolí, ale myslet na ně i preventivně.

Rty: Nevyzpytatelný opar

Sluneční záření je častým „spouštěčem“ oparů, také snížená imunita, stres, trauma, alergie na potraviny, hormonální změny apod. Na opar nikdy nesahejte, nemačkejte ho, nepropichujte. Protože opary jsou extrémně nakažlivé, platí ještě další NE: nelíbat se, nesdílet nádobí ani hygienické potřeby nebo kosmetiku, vyhýbat se kontaktu. „Vyhněte se prozánětlivých látkám, které imunitu snižují: cukru, alkoholu, konzervovaným jídlům. Nejezte kyselé - rajčata, pomeranče, citrusy a ocet, protože opar zbytečně dráždí a podporují jeho šíření,“ radí 60a505ab1e4faobrazek.pngPharmDr. Kamila Horníčková, lékárnice z Lékárna.cz.

Jak si ulevit? Například pořídit v lékárně DexilipHerp, jemný a voňavý gel, z kterého se po nanesení rychle stane neviditelný film. Z něj se pak postupně uvolňují do pokožky prospěšné a regenerující látky. Je prospěšný ve všech stádiích - od počátečního svědění až po konečnou fázi hojení stroupku a následné reparaci postiženého místa. Složky jsou většinou přírodního původu.

Paty: Struhadlo až do krve

60a506041e821obrazek.pngNa suché paty drsné jako struhadlo není pěkný pohled a když kůže praskne, tak nám bolest zkazí každý krok. Krvavé rány přímo lákají infekci ke vstupu. Za suché paty si ale často můžeme sami: nestaráme se o nohy, hodně je zatěžujeme, nosíme těsné boty nebo často (právě v létě) chodíme na boso. A ještě jeden důležitý faktor: s přibývajícími roky ubývá hydratace.

Jak si ulevit? Drsné paty mají rychlé řešení: dobře vybraný krém, který promastí pokožku do hloubky, ideálně s vysokým obsahem urey, a každodenní mazání a masírování. Při potížích i preventivně. Například Uxitol25 balzám na paty, který se prodává v lékárnách, vytvořili čeští lékárníci pro všechny, kdo chtějí mít svá chodidla a paty co nejrychleji v dobré kondici

Kůže: Poškození z námahy

60a5064cb71eaobrazek.pngRadost z pohybu nám často zkazí naše vlastní kůže: pokožka se potí, tře o sebe nebo o oděv, v kožních záhybech se vytvoří zarudlá a svědící místa. Kožní mikrotraumata mohou vést až k zánětu.

Jak si ulevit? Novinka v lékárnách krémpasta ZITENAX ACTIVE také nabízí dvojí řešení. Problém na kůži buď ošetří a zklidní, nebo mu dokáže předejít. A to když preventivně před výletem nebo výkonem tence natřeme podpaží, třísla, hýždě, stehna, loketní jamky, dlaně a meziprstí… prostě všechna na tření náchylná místa. Krémpasta je bezpečná jak na dospělém, tak na dětském těle.

Nechte si poradit: lékárník je na dosah

„Moderní lékárenství není jen o prodeji krabiček s léky, ale hlavně o službě lidem. V největší lékárně na českém internetu jsme dali všem příchozím k dispozici tým lékárníků, pro které jsou technologie běžnou součástí života a umí s jejich pomocí poskytovat kvalitní odbornou lékárenskou podporu. Pacient ji získá kdykoli osobně po telefonu, mailem nebo v chatu, může si dohledat i e-booky, odborné články. Stokrát větší zájem o službu odborného poradenství ukazuje, že to má smysl,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel Lékárna.cz. Lékárníky najdete v odborné poradně.
60a5069441293obrazek.png

Reklama