Dobrý den,

o svém těhotenství jsem již v jednom tématu psala. Někdo si určitě vzpomene. Dneska bych chtěla napsat něco o porodu. Jeden z důvodů, proč tak chci učinit je to, že dneska je to právě 11 dní co se mě narodila holčička Vallerie. Je to ještě hodně čerstvé.

wr

První porod byl velmi dlouhý a na íc byl vyvolávaný. Celých 12 hodin. Manžel byl se mnou a musím se přiznat, že bez něho bych to nezvládla. Jsem ráda, že zdravotnictví umožnilo to, že tatínek může k porodu.  Celou dobu mě moc pomáhal a držel za ruku a já při každé kontrakci jeho ruku doslova drtila.

Když jsem po pěti letech byla těhotná znovu, věděla jsem, že manžela u porodu chci a moc. Celou dobu jsem mu kladla na srdce, aby si domlouval v práci volno. Vzala jsem si do porodnice knížku a všichni tam na mě koukali jak na blázna, ale já předpokládala, že to bude taky tak dlouhé. Omyl, byla to rychlovka. V sedm hodin nástup a tableta na vyvolání, o půl osmé kontrakce po 5 minutách a v 10.45 se miminko narodilo.

Manžel opět veliká opora, i přes to, že se mu udělalo špatně. Tvrdil, že z nervů. Nemohla jsem pořádně chodit, tak mě podepíral a když jsem se měla dostat na porodní kozu doslova mě tam přenesl.

Za dva roky jsem zjistila, že jsem zase těhotná. Ke konci těhotenství jsem už měla strach z bolestí a myslím si, že oprávněnou. Moc jsem si přála přirozený porod, protože jsem měla před tím ty dva vyvolávané.

o

Splnilo se. Vallerie se narodila v termínu a přirozeně. Porod byl nejrychlejší, ale nejhorší. Tím myslím nejbolestivější. Už od neděle jsem měla poslíčky. Unavená jsem byla hodně. Ve středu se to stupňovalo až do dvou do rána. To už jsem měla po pěti minutách a o půl třetí budila manžela. Ve tři ráno nástup do nemocnice. Bylo to strašné - zimnice střídala návaly horka. Ladinovi se ve finále zase udělalo špatně, ale statečně mě držel až do konce za ruku. V 4.52 se malá narodila. Mám zdravé tři dcerky a jsem moc šťastná. Ještě, že to ta příroda zařídila tak, že na to rychle zapomeneme. Kometa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Teda Kometo, to je krásná fotka. Úplně jako madona se dvěma andílky. A ten třetí v peřince je taky nádherný. Simona

Jaká je váš příběh těhotenství a porodu? Co jste zažily? Jak jste si ho užily? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama