Teda dámy, dneska mi posíláte hodně příspěvků, moc děkuju! Ráda bych je všechny uveřejnila, a tak vám teď posílám hned tři najednou. Téma je jasné: muž a vaření.

Příběh první:

Dobrý den všem kuchtičkám a kuchtíkům,

u nás v kuchyni „vládne“ už několik let můj manžel. A to doslova. Stalo se to před lety, kdy jsem musela odejet na 6 týdnů do lázní a manžel zůstal doma s našimi dcerami – puberťačkami. Ze začátku se snažil vařit podle mého receptáře, ale postupně začal vařit podle své fantazie. To jsem se dozvěděla až po mém návratu, kdy mě dcery referovaly – mami, tvoje kuchyně podle receptů není špatná, ale ta tátova je lepší neboť si i recepty vymýšlí a ještě je u vaření s ním sranda. A tak to i zůstalo. Jakmile byl čas vaření oběda, manžel zavelel směrem ke mně – tak, mamino, alou z mého království! Ze začátku jsem se vzpouzela, ale pak jsem si rychle zvykla na výborné bašty. A dnes, když obě dcery již mají své domácnosti a kolikrát si nevědí rady s nějakým jídlem, volají na pomoc tátu a ne mě. Dokonce mu mezi sebou říkají náš malý Rettig. A co víc, manžel vaří o víkendu jak pro regiment vojáků a já tím pádem nemusím vařit celý následující týden. Jen v pátek se vždy domluvíme na víkendovém jídelníčku a manžel dokonce i maso si vybírá sám. To se panečku mám, což?!

Zdraví Januše

Příběh druhý:

Protože mám 4 děti, užívala a užívám si vaření opravdu často, občas si dělám legraci, že budu pro svého téměř 18letého syna vařit v kotli, co toho sní. Občas se dostávám do stadia, kdy mám pocit, že vařím pořád ta samá jídla dokola, občas mám pocit, že už mě vaření tak nebaví, že bych nejraději obešla kuchyň obloukem, jindy mě to zase baví natolik, že zkouším nová jídla a hledám stále jiná. Jako každá mamina ale jsem ráda, když mi někdo uvaří a tvrdím, že mi chutná všechno, hlavně když jsem to nemusela vařit já. Přítel viděl, jak občas jsem už unavená a tak navrhl, že nedělní obědy bude vařit on. Sice spolu nebydlíme, ale opravdu už přes rok každou neděli navaří, dá do tašky a na 12. hodinu donese oběd pro celou moji početnou rodinku (pokud nevaří u mě doma). Podotýkám, že dřív, když byl sám, nic moc nevařil. Sám říká, že si vystačil s buřtgulášem, bramboračkou a párkama. Nevaří klasickou českou kuchyni, snaží se na internetu najít zajímavé recepty a experimentuje s chutěmi i kořením, a musím říct, že nám od něj chutná. Jasně, že občas při pokusech šlápl vedle, ale většinou je jeho jídlo super a já zažívám nepoznané - v neděli dopoledne si můžu přispat, pak odpočívám. Pohoda. A ještě jako příjemný bonus - když vaří, vždycky si po sobě uklidí, nenechá v kuchyni ani lžičku... no řekněte, co víc bych si mohla přát :-).

Janaa1

Příběh třetí:

Miluju, když muž cokoli vaří v kuchyni, úplně zbožňuju to jeho zaujetí pro „dílo“, kdy nic jiného nevnímá.... vzrušuje mě to a ať už výtvor dopadne jakkoli, snažím se to vydržet a pak ho svedu... a on se nechá.... jen ať vaří :) Ale jinak - jíst se to dá, přiměřeně, přiměřeně a je to dobrý. Taky jsou muži hračičky a jednou mi donesl „muchomůrky“ z rajčat do postele k snídani. Chválit, chválit.... a užívat si.

bekynka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá za svůj příspěvek balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi!

vareni

Reklama