Každá nastávající maminka se na narození svého dítěte důkladně připravuje. A zapojí se také celá rodina – otec, babičky, dědové, prostě všichni, kterým záleží na tom, aby maminka byla v co největší pohodě a dítě přišlo do krásného, zdravého a radostného prostředí.

 

Sehnat dnes jakoukoliv část dětské výbavičky není žádný problém. Velký výběr často spíš zamotá hlavu. Kočárky, sedačky, oblečení, pomůcky, potraviny a spousta dalších potřebností se doslova vnucují z regálů v obchodech.

 

Maminky, ale vlastně oba rodiče, nebo nejlépe celá rodina by neměli zapomínat na další část nezbytné mateřské, novorozenecké a dětské výbavičky. Jsou to věci, které přímo souvisejí se zdravím, s dobrou předporodní kondicí, se správným vývojem dítěte v těhotenství i po porodu. Jistě, zdraví se nedá koupit, ale existují prostředky, které mu mohou výrazně napomoci.

 

Je dobré zapamatovat si tři písmenka: OZP. Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví totiž má pro nastávající maminky a jejich děti širokou nabídku služeb, které mohou pomoci v době radostného očekávání i v čase plné mateřské práce (pojem mateřská dovolená je totiž hodně zavádějící).

 

Tak například: každá nastávající maminka dostane 1200 korun, které může čerpat

    *  na odborně vedený kurz pro těhotné včetně plavání,

    *  na úhradu nákladů v nemocnici v souvislosti s porodem,

    *  na vitaminové preparáty a léky.

 

Novorozenec dostává bonus 500 korun, který se může hodit

    *  na léčebné přípravky a potravinové doplňky, zakoupené v lékárně (vitaminy, dětská výživa, mléko, odsavačky hlenu apod.)

    * na odborně vedený kurz plavání dětí ve věku od 0 do 3 let,

    * na pomůcky, prostředky či aktivity, nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (autosedačky, cyklosedačky, ochranné bezpečnostní pomůcky).

 

Pro děti je dále určen příspěvek až 1000 korun na očkování, každé dítě dostane zdarma úrazové pojištění v hodnotě 600 Kč. Takže summa summarum je to pro první rok života dítěte 3300 korun.

 

To ale není všechno. OZP nabízí svým klientům příspěvky na vstup do bazénů, mnoho preventivních vyšetření, bonusy pro dárce krve a také jedinečný Klub zdraví, v rámci jehož aktivit lze využít zajímavých slev při turistice a cestování.

 

Takže nezapomeňte  tři písmena: OZP. Zdravotní pojišťovna i pro Vás.

Více informací najdete na www.ozp.cz

Reklama