Časopis Elle slaví narozeniny. Zlatým hřebem párty bude 17. dubna v pražském obchodním centru Palladium přehlídka patnácti unikátních modelů, které speciálně pro tuto příležitost navrhli přední čeští módní návrháři jako Klára Nademlýnská, Liběna Rochová, Alice Abrahamová, Denisa Nová, Táňa Kovaříková a další.

Každý den vám přineseme krátký rozhovor s návrhářem a představíme jeho model. Věřte, že se máte na co těšit.

Dnes vám představíme Petru Balvínovou.

bel

Romanticky ženské a jednoduše střižené dlouhé šaty ze stoprocentního hedvábí, které odrážejí náladu letní kolekce Tiqe.

Kde jste vzala inspiraci pro návrh šatů?
Inspiraci k těmto šatům jsem získala již před půl rokem, ale realizace přišla až po nabídce ELLE. Inspirací byla zejména móda stylu Gucci, která se právě vyznačuje elegancí a éterickým vyzněním. Vytvořené šaty pro Elle plně korespondují s letní kolekcí Tiqe.

Myslíte si, že vaše šaty budou nositelné na společenské události?
Snažila jsem se udělat šaty takové, aby byly nositelné na společenské události. Šaty působí velmi étericky a zajímavostí je, že nejsou v klasické formě, ale základem střihu je obdélník.  Tvar šatů je modelován podšívkou, která šatům dává na jedné straně přiléhavý vyštípený tvar, a vytváří tak přirozenou siluetu těla.

Máte zajímavý příběh k šatům? Kdo je šil, zkoušel, jak vznikla první skica? Proč právě tento materiál?
Pro tuto speciální příležitost jsem chtěla vytvořit model, který nezapadne do letošní klasiky, která je tvořena princesovým nebo korzetovým střihem, vyznačujícím se stažením pod prsy.

Zajímavým detailem šatů je dolní zakončení, kde pravá noha je provlečená v „nohavici“ dolního kraje. Tím šaty, i v takové šíři, neplandají, naopak přirozeně splývají se siluetou těla.

Čtěte také...

Tři otázky pro návrhářku Kláru Nedemlýnskou
Tři otázky pro návrhářku Alici Abrahamovou