Přesně za týden (17. dubna v pražském obchodním centru Palladium) slaví časopis Elle narozeniny. Zlatým hřebem párty bude přehlídka patnácti unikátních modelů, které speciálně pro tuto příležitost navrhli přední čeští módní návrháři jako Klára Nademlýnská, Liběna Rochová, Alice Abraham, Denisa Nová, Táňa Kovaříková a další.

Každý den vám přineseme krátký rozhovor s návrhářem a představíme jeho model. Věřte, že se máte na co těšit.

Dnes vám představíme Kláru Nademlýnskou.

nad

Klára Nademlýnská vytvořila pro ELLE jednoduché šaty v pastelových barvách (viz foto), které zvýrazňují krásu ženských tvarů.

Kde jste našla inspiraci pro návrh vašich šatů?
Při návrhu těchto šatů jsem vycházela ze zadání a prvním impulsem mi byl materiál, ze kterého jsou šaty ušity. Vybrala jsem potištěné 100% hedvábí se safari motivem zvířat v pastelových barvách. Chtěla jsem, aby šaty byly jednoduché na pohled, ale zároveň byly do detailu zpracované.

Jsou ručně aranžované a prošívané. Šaty jsou zajímavé i svým asymetrickým střihem a jsou vzdáleně inspirované stylem šatů filmových hvězd ze 40. let, podtrhují tak přirozenou ženskost.

Myslíte si, že tyto šaty budou nositelné na společenské události?
Při tvorbě jsem kladla také důraz na to, že je bude nosit reálná žena a nejsou určeny pouze k nafocení. Tomu tedy odpovídá i velikost šatů, která je v konfekční velikosti 36-38. Svou barevností a vzorem jsou tyto šaty ideální pro letní párty a večírky, kde svým safari vzorem upoutají nejedny oči.

Kdo je šil, zkoušel, jak vznikla první skica? Proč právě tento materiál?
Hedvábí je u módních návrhářů velmi oblíbené. Splývavé 100% hedvábí používám nejraději a tady je ještě umocněna jeho vlastnost barevným tiskem, který dodává více živosti v pohybu látky. Šaty vznikly samozřejmě v našem ateliéru a jsou jediným exkluzivním originálem vytvořeným pro Elle.

Všechny předvedené modely poslouží dobré věci. Hned druhý den, 18. dubna 2009, se spustí několikadenní veřejná dražba těchto modelů, jejíž výtěžek půjde na konto nadace Slunečnice Heleny Houdové, která pomáhá různě znevýhodněným dětem.

Jak se vám líbí model Kláry Nademlýnské? Jak se vám líbí móda českých návrhářů?