Časopis Elle slaví narozeniny. Zlatým hřebem párty bude 17. dubna v pražském obchodním centru Palladium přehlídka patnácti unikátních modelů, které speciálně pro tuto příležitost navrhli přední čeští módní návrháři jako Klára Nademlýnská, Liběna Rochová, Alice Abrahamová, Denisa Nová, Táňa Kovaříková a další.

Každý den vám přineseme krátký rozhovor s návrhářem a představíme jeho model. Věřte, že se máte na co těšit.

Dnes vám představíme Alici Abrahamovou.

al

Kde jste vzala inspiraci pro návrh šatů?
Při jejich tvorbě jsem se inspirovala padesátými lety z doby zlaté éry Hollywoodu. Je to moje oblíbené období. Ženy v této době na sebe měly mnohem více času. Daleko více tak dbaly na to, aby byly elegantní a upravené.

Myslíte si, že vaše šaty budou nositelné na společenské události?
Dbala jsem na to, aby byl model klasický a nositelný. Například na plesy a luxusní večeře. Mým cílem nebylo vytvořit haut couture, která je sice krásná, ale pro běžné příležitosti nenositelná. Velkou motivací pro vytvoření těchto šatů byl jejich účel.

Snažila jsem se vytvořit model, který se bude líbit a bude možné naplnit jeho původní poslání. Šaty jsem tedy šila tak, aby je bylo možné vydražit v internetové aukci a získané peníze použít pro nadaci Slunečnice Heleny Houdové.

Máte zajímavý příběh k šatům? Kdo je šil, zkoušel, jak vznikla první skica? Proč právě tento materiál?
Vzhledem k tomu, že jsou šaty laděné do tmavších tónů zelené, hodí se zejména na plesovou sezonu. Velmi zajímavým prvkem je trendový výstřih, který navíc zdobí speciálně vytvořený komponent kolem krku.

Stoprocentní hedvábí se na tulipánovou sukni výborně hodí a navíc si většina žen na luxusní večerní šaty ani jiný materiál nedokáže představit.

Více o Alici se můžete dočíst na jejím webu http://www.aliceabraham.com/

Čtěte také...

Tři otázky pro návrhářku Kláru Nedemlýnskou