Čtenářka Maryene sice nerada slaví, ale přitom slaví stále. Přečtěte si poslední dnešní příspěvek k dennímu tématu před vyhlášením…

Přeji hezký den všem oslavencům i těm, kteří na svoji oslavu teprve čekají!

Nemám klasické narozeninové oslavy příliš ráda, přesto se jich v poslední době nahrnulo až přespříliš, protože kdekdo z mých blízkých slavil kulatiny. U nás doma velká část starostí s přípravou oslav leží na mně, takže jsou spojeny se spoustou zařizování, shánění, chystání, pečení

a vaření. Proto mě velice potěšila oslava synových třicetin, a to hned z několika důvodů. Za prvé, udělal ji jako překvapení pro všechny a měl vše vzorně připravené ve vinotéce včetně cimbálové muziky.Také mi řekl, že mě stále považuje už několik let za „čtyřicátnici““ a o mém věku zapřemýšlel, až teď, když si uvědomil, že on sám už má těch svých kulatých třicet.
Měsíc poté slavil manžel padesátiny a ty jsme slavili hned naněkolikrát. Oslavu jsem mu chtěla udělat velkolepou, takže nesměly chybět ani balonky a manžel ještě krátce před oslavou stál na žebříku a všude kolem domu je rozvěšoval. Ale vzhledem k velkému vedru do příchodu hostů skoro všechny popraskaly. To nám nemohlo ovšem pokazit náladu. Jedlo, pilo se a bavilo až do rána. S našimi dnes už dospělými dětmi bych ale s takovou narozeninovou oslavou neuspěla, s nimi jsme oslavovali zvlášť. Odmala se u nás slavili narozeniny sportovně nebo výletem, proto jsme s nimi oslavovali manželovy narozeniny tradičně, jak je u nás ve zvyku. Na moje narozeniny jsme zajeli do akvaparku, na jeho padesátiny jsme hráli kriket (podle našich vlastních rodinných pravidel) a  badminton, někteří dokonce ještě vyrazili na kolečkové brusle a až teprve potom se pokračovalo grilováním a slavením.
Každé narozeniny stály za to, proto si dělám soukromou galerii fotek, abych i po letech a až bude na to čas mohla zavzpomínat. A vždy se událo něco nepředvídatelného a veselého, ale určitě to nejsou příběhy, které by pobavily nezasvěcené.
Nemohu zapomenout ani na kulaté narozeniny manžela mé sestřenice, který slavil šedesátiny. O nejlepší zábavu se postarala kamarádka, mimochodem maminka herečky Kristýny Maléřové, která překvapila příchodem v převlečení za stárnoucí milenku a předvedla herecký výkon hodný Hollywoodu.
Společné padesátiny mé sestry a další kamarádky koncem roku vyšly rovnou na Mikuláše a nesly se i v tomto duchu. Nechyběl Mikuláš ani čert, pořádná kapela a hodně legrace. Zábavy jsme na všech těchto oslavách užili hodně, a to se nikdo ani nemusel opít.
A myslím si, že smysl pro humor nechybí ani našim potomkům, kdy jeden ze synů oslavil nedávno se svými třemi stejně starými kamarády rovnou stovku.

100


Na úvod jsem psala, že nemám narozeninové oslavy příliš v lásce, přesto je stále co oslavovat. Za měsíc bude mít nejmladší syn dvacet pět a v dubnu se narodí náš první vnouček.
Většina mých přátel se už přehoupla přes padesátku a zažívá běžné všední starosti i smutné chvíle, které život přináší. Proto jsem ráda, že nás smysl pro humor s věkem neopustil.
Maryene
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky Maryene za váš příspěvek…

Dnes končí téma dne: Historky z oslav našich kulatin. Již nic neposílejte, téma je uzavřeno.

Za chvíli se dovíte, která z dnešních přispěvatelek dostane květinu i správnou odpověď na obrázkovou hádanku.