Lékárnice v královéhradecké fakultní nemocnici nedopatřením ohrozila život tří novorozenců na tamním dětském oddělení. Děti dostaly příliš silný lék s několikanásobně vyšším obsahem účinné látky fenobarbital.

 

Případ, který se stal loni na přelomu srpna a září, policie až nyní uzavřela. Zpočátku incident řešila pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy na více osobách ukončené ve stadiu pokusu, a to neznámým pachatelem. Trestní oznámení podal ředitel nemocnice. Nakonec se však ukázalo, že blízko k tragédii bylo kvůli nedopatření. Pracovnice nemocniční lékárny totiž nedopatřením namíchala lék, který obsahoval několikanásobně vyšší obsah účinné látky fenobarbitalu. Ten pak dostaly tři novorozené děti staré několik dní.

fff

Vzhledem k tomu, že nedbalostní jednání, kterého se lékárnice dopustila, nemá následek, miminka totiž přežila, nelze ho tedy hodnotit a posoudit jako trestný čin. Z tohoto důvodu policie předá celou věc k posouzení České lékárnické komoře, která rozhodne o případném kárném rozhodnutí.

Více informací o případu sledujte ZDE

Reklama