Adventní věnec či svícen, který jste si sami vyrobili, dodává interiéru osobitý nádech. Ať už bude moderní nebo tradiční, navodí vám doma sváteční atmosféru v předvánočním období. Některé nápady vám ani nezaberou příliš času.

svickyy.jpg
Foto: Shutterstock

Máte doma starou konvici na čaj s trochu širším otvorem? Mohl by se vám líbit následující tip, který je jednoduchý, krásný, elegantní, originální a ještě k tomu dost rychlý. Je k němu potřeba pouze jedna porcelánová babiččina konvice, nějaká zeleň, klidně vyrytá ze zahrádky, kterou tam následně můžete opět vrátit, a čtyři svíčky. Další variantou je do konvice nandat zelenou aranžovací hmotu a do ní zapíchat jehličí, eukalyptus nebo co vás napadne a co se vám líbí. Následně opět přidáte už jen svíčky, které ještě můžete jako na obrázku ozdobit provázkem a číslovkami vyrobenými z bílého a hnědého papíru.

I další svícen je jednoduchý. Stačí vám na něj opět čtyři svíčky, stojánky, do kterých je nandáte, silnější provázek a přibližně deset modřínových větviček s šiškami, které můžete nasbírat třeba v lese. Větvičky by měly mít kolem 50 až 70 cm. Pokud preferujete nějaké jiné než modřínové, fantazii se meze nekladou. Tento svícen je naprosto jednoduchý, zároveň elegantní a originální. Pokud vám nebudou držáky na svíčky držet zapíchnuté mezi větvemi, přilepte je tavnou pistolí.

I tyto adventní svícny dokážete jednoduše a rychle vyrobit doma. Stačí vám k tomu aranžovací zelená mota, staré květináče, pár větviček a čtyři svíčky. Do květináčů nandáte aranžovací hmotu, zapícháte jehličnaté a různé další větvičky podle svého uvážení, a nakonec doprostřed každého květináče zapíchnete svíčku. Využít k dekorování můžete třeba i cesmín, jeřabiny, šišky apod.

Zdroj: Autorka článku, Instagram