5bfd3c63abdcdobrazek.jpg

  • Špatný výběr make-upu

Osobně považuji make-up za pomocníka ke skrytí výraznějších nedostatků. Mnoho žen ho ani nepotřebuje, přesto jej používají. Když je pleť čistá, bez akné, pigmentových skrvn, atd., zcela postačí tónující krém a korektor. Pleť pak působí mnohem přirozenějším dojmem. Pokud se žena rozhodne, že make-up potřebuje, měla by se řídit tónem pokožky. Podívat se nejen na obličej, ale i krk a dekolt. Krk a dekolt jsou důležitá místa. Po aplikaci make-upu jsou právě zde patrné největší rozdíly, které by neměly být vidět. Není nic horšího než oranžový obličej a bílý krk.

  • Přehnaně upravené obočí

Již nějakou dobu je obočí jedním z hlavních trendů. Sociální sítě jsou plné uživatelek, které se pyšní „perfektním“ obočím, přitom tak dokonalé není. Ženy se je chybně snaží napodobit a dělají stejné přešlapy. Obočí překreslují do nepřirozených tvarů, délek, chybí textura chlupu, atd. Já jsem pro jemnější variantu. Zcela stačí použít gel či řasenku na obočí, které zvýrazňují a osvěží barvu obočí. Není potřeba větších zásahů.

5bffdd17db36dobrazek.jpg

  • Nevhodná aplikace tvářenky

Tvářenka je zde od toho, aby nositelce dodala zdravý vzhled. Mělo by se jednat opět o přirozenou a jemnou aplikaci. Spousta dam ale tvářenku nanáší zbytečně vysoko, až na lícní kosti, do míst, kde má být rozjasňovač. To je špatně. Postup při nanášení tvářenky by měl být následující. Nahmatat lícní kost, uvědomit si, kam dopadá světlo, kde má být highlighter (rozjasňovač), kde budu stínovat, a v neposlední řadě správně určit tvar obličeje. Pak už stačí jemně dodat roztomilé ruměnce do tváří za pomoci štětce určeného na tvářenku.

Čtěte také: