Dnešek je na příspěvky opravdu štědrý. Abychom stačili všechny vydat, sloučíme ty kratší do jednoho. Tentokrát se o jednu novinku dělí čtenářky s těmito nicky hannah58, DanaD a mamijarka

Nehty na nohou si v žádném ročním období nelakuji. Myslím si, že noha má být upravená vždy, nejen v době nošení sandálků, kdy je okolím viděna. Na druhé straně zastávám názor, že nic se nemá přehánět a tak mi k péči o nohy stačí každodenní hygiena s použitím dobrého mýdla, které nevysouší pokožku. Občas si po koupeli natřu tlapky tělovým mlékem nebo běžným, ne nijak drahým, krémem. Pravidelnou péči (za pomoci pilníku na ztvrdlou kůži) věnuji patám, aby  mi - hlavně v létě, když je kůže nadmíru suchá, to bývá u lidí častý problém - nepopraskaly. 

Mám k tomu hned několik důvodů: popraskané paty jsou bolestivé, praskliny bývají vstupní bránou infekce a co víc - neošetřené paty se zhrublou kůží razantně trhají punčocháče a to bych zakrátko měla jednu kapsu prázdnou a druhou žádnou. Stejně tak důležitý je pro mě zástřih nehtů.

Občas absolvuji pedikůru, jednak kvůli zmíněnému odbornému ošetření pat a také je to příjemná forma relaxu a chvilka času pro sebe. A co svým nožkám dopřávám po celý rok? Kvalitní obuv!

Navzdory počasí přeji všem hezký dnešní den,  

                                                                                            hannah58

Myslim si, že k opáleným nožkám a sandálům trocha perleti nikdy neuškodí a tak lakuju, ale jen decentne (1).
Moje kočky nelakují, ale nehtiky by jim clověk mohl závidět,  už od narození je mají vždycky perfektně upravené (2,3)a o pedikuře ani nemusejí ani uvažovat (4).

nehty

drápky

drápky

drápky

DanaD

 Lakování nehtů mi dlouho nic neříkalo, ani v mládí,ani později, když dcera dospěla a v pubertě zkoušela všechno možné, včetně lakování nehtů na rukou i nohou. Musím však říci, že se mi to líbí,ale decentně nalakované. Křiklavé barvy nebo každý nehet jiný, to se mi moc nelíbí. Dcera si dodnes nehty na nohou lakuje,jen takovým jemný meruňkovým lakem,na rukou už přestala,prý ji nebaví neustále odlupování a následná péče, jako odlakování, natírání krémy apod. Taky je důležitá precizní pedikůra a hezky upravené nohy. Třeba jsem potkala velmi hezkou ženu, ale měla neoholené nohy  a nalakované nehty, skvělou pedikůru,ale ty chlupaté nohy, až jsem se i zasmála.

 Já, na stará kolena jsem začala s lakováním také....ale samozřejmě jsme začala chodit pravidelně na pedikůru,a můžu si s klidem nehty nalakovat, teda dcera mi je lakuje, at se nechlubím cizím peřím. 
 I dceřina tchýně si nehty na nohou lakuje, ale těmi tmavými laky-tmavěfialovy,rudě-červeny, tmavě-modrý...a to mi nic neříká, takové výrazné barvy bych přenechala mladým holkám.

mamijarka

Děkuji všem těmto čtenářkám za příspěvky na dnešní téma

Texty nebyly redakčně upraveny

Reklama