Ani krátké příspěvky nepřijdou na zmar. Poslaly nám je čtenářky Martina a Monkee a Zolinda a všechny jistě stojí za přečtení. Jak jsou na tom s pihami ony, už se dozvíte níže.

No jasně, pihy, mám je. Nadšená z nich nejsem, ale už jsem si zvykla a dnes je mi to v podstatě jedno.Snědý typ nikdy nebudu. Dcera je podědila také.

Na obličeji, na zádech....tam speciálně jsem je nenáviděla, a když kdysi jeden ex říkal, že za erotické místo považuje záda, tím spíš jsem je skrývala.

Ono stačilo spálit se v Jugoslávii a výsev nových pih byl hned. Šla jsem jednou i na elektrokoagulaci, a pomohlo. Přemýšlím o něčem takovém znovu, než přiletí další letní várka od moře.

A přezdívka? Jasně, hned na gymplu. V prvním ročníku s námi chodila jedna Američanka a hnes jsem od ni vyfasovala přezdívku Piha, z toho pak odvozeniny - Pížule, Pížulka atd.

Na druhou stranu jak je slavná Pippi s pihami a někdo je s nimi i sexy kráska, třeba Anna Geislerová, jí to v ničem jistě nebrání. Kromě opalování tedy.

Martina

Ani jsem netušila, kolik pihatých čtenářek máme. Ta vás vítám do klubu a věřte, že pihy jsou hezké. Samozřejmě jenom ty, které jsou neškodné

Drahé pihované (vy bez pih, můžete číst taky)

I já patřila v dětství mezi ty, co se v létě trápí pihami na nose a na tvářích. Marně mě maminka těšila, že v dospělosti určitě vymizí (a vymizely), marně mi říkala, že mi to sluší. Že jsem takový její rošťák. Malou náplastí byla píseň od Pavla Nováka Pihovatá, ale to už jsem „rostla do let“ a sebevědomí si budovalo pozice na jiných frontách. Kdybych já věděla...

Až daleko později jsem se potkala (virtuálně) s pihatou kráskou Marlén Jobert a ta si své pihy nesla hrdě (nebo uměla dobře skrývat skutečné pocity) a měla je komplet po celém obličeji. A díky ní jsem se dověděla, že jsou i muži, kterým se pihovaté dívky líbí. Takže OSVĚTU mezi mladé dívky, není proč se deprimovat a trápit...

monkee

Milá monkee, omlouvám se, ale fotku nemohu zveřejnit, nemáme na ni autorská práva, ale všichni si asi tu pihatou krásku pamatují třeba z fimu Manželé z roku II., kde hrála po boku Jeana Paula Belmonda

pihy mě nikdy extra netrápily, i když se na mém těle i obličeji vždy vyskytovaly. Na prahu třicítky se mi však objevily pigmentové skvrny na obličeji (do té doby jsem se mazala opalovacím krémem pouze v případě polohy na lehátku a v plavkách a sluníčko jsem při sportu jaksi opomíjela), což se mi ale vůbec nelíbí. B-)

Samozřejmě, nyní bez SPF 50 nedám ani ránu, nicméně protože jsem nyní těhotná, skvrny se mi z tváří rozlezly po celém obličeji a já jen doufám, že se časem vrátím ke svým drobným pihám, které jsou celkem roztomilé. :-)

Zolinda

Milá zolindo, pigmentové skvrny po porodu jistě zmizí, buďte v klidu

Ještě uvítáme alespoň jeden příspěvek, než dnešní téma ukončíme. Která z vás se nám ještě svěří se svými strastmi a možná i radostmi, které přináší pihy?

redakce@zena-in.cz

Reklama