Dnes přišlo opravdu hodně krásných příspěvků a byla by škda některý z nich nevydat. protojsem si ty kratší nechala nakonec a zařadila do jedné novinky. Přečtěte si názor čtenářky s nickem Prababka, báseň od Luci a átéčko, která se ocitla na druhé straně

Jsem důchodce bez jiných příjmů. A právě nezámožní lidé se zkušenostmi jsou podle mého názoru vstřícnější. Nepřispívám ale všem, pečlivě si vybírám.Pravidelně je to menší částka na tříkrálovou charitu, zakoupení žluté  kytičky pro onkologii, bílé pastelky pro Světlušku, protože moje maminka měla 22 dioptrií na každém oku a vím, jaký je to nedostatek, jestliže je člověk postižen ještě více.

Větší částku tří set dáváme s manželem sdružení UMÚN, protože tam je příspěvek průhledně využíván.Pokud nevíte, co zkratka znamená, tak je to skupina postižených lidí, Umělců Malujících Ústy a Nohama, každoročně vám pošlou o Velikonocích a Vánocích kolekci blahopřání, dopisních papírů, o Vánocích pak  i jmenovky na dárky, kalendář stolní a malý třeba do peněženky.

Tam je jasné, že peníze jsou využity na drahé výtvarné potřeby. Jinam už nepřispívám. Znám spoustu lidí, kteří nepřispívají vůbec. Je to jejich věc, jsou bohatí jen svými penězi a empatie jim nic neříká. Myslím, že my méně sobečtí jsme zase bohatí jinak.

Prababka

Bezdomovci

Tahle šestá popelnice,
ta je jenom moje
Když se daří, tak v ní najdu, 
pěkný kousek loje

Pivní láhev, celá taška, 
to se zase poměju
Hned si skočím na gulášek,
ať se třeba poseru

To je ale těžké čtení,
říkám paní ve sběrně
Minule vám ty klasiky,
prochlastali beze mě

Bezdomovec žije skromně,
zachraňuje hodnoty
Dneska dostal kabát po mně, 
včera boty od Otty

Lucikpucikel

Ocitla jsem se sama v situaci, kdy jsem potřebovala pomoc. tehdy mi pomohla nejvíce nadace Bariéry77. Bylo to v době, kdy syn přestal chodit a jedinou dostupnou možností byl vozík. Byl ale nad naše poměry. neměli bychom na něj, i kdybychom prodali všechny svoje věci.

O nadacích jsem tehdy nevěděla. Pomohla mi s tím moje kamarádka Zuzana. 
Od té doby, pokud mám nějaké peníze, které můžu podarovat, je rozhodnuto.
Musím ale říct, že se mi z duše hnusí lidé, kteří lidské dobroty zneužívají a  využívají svých postižených dětí, nebo svých postižení k tomu, aby z lidí lákají peníze. V dnešní době už každý o nadacích ví a pojišťovny přispívají na většinu potřebných věcí. Znám ale lidi, kteří využívají lidské dobroty. Peníze využívají pak ve svůj prospěch, nikoliv jen pro dítě.
Žebrákům na ulici nepřispívám. Každoročně si koupím žlutý měsíček, nebo něco, co už znám a vím, nač se vybírá. Ale je opravdu k smíchu, když jdu se svým postiženým synem a nestydí se nás někdo oslovit se žádostí, paní přispějte na postižené děti...
Taky posílám DMS na Člověk v tísni. Nebo přispívám na Tříkrálovou sbírku. 

átéčko

Děkuji všem těmto čtenářkám za příspěvky

 

Reklama