Dnes přišla spousta příspěvků a byla by škoda je nevydat, proto ty kratší sjednotím do jednoho. Přečtěte si, jaké mlsné jazýčky měly čtenářky s nicky Onohlo

Krásný den milé ženy-in.

Já nikdy ze svého dětství nezapomenu na obědy od mé babičky.  Nevím, čím to bylo jako, by babička do každičkého jídla dala nějakou zvláštní přísadu. Nejspíš mé chuťové buňky poznaly příchuť lásky jejích jídel. Jsem ráda, že mám pořád tu možnost tyto jídla občas ještě ochutnat. I když teď už přeci jen víc vaříme mi babičce než ona nám.

No a přidám ještě rodinou historku, kterou si naštěstí nepamatuji, ale celá rodina se z ní ještě dnes baví.

Mám o rok a půl staršího bratra. V době když jsem začala lézt po čtyřech, našla jsem můj oblíbený pokrm přímo v jeho  nočníku. No zkrátka jsem jedla jeho hovínka.  Prý jsem na to měla zvláštní smysl a téměř vždy než mamka stihla utřít bráškovi zadek, já byla u nočníku a … !  Ještě že si to nepamatuji.

Onohlo

Na mlsky z dětství vzpomínám dcela ráda. Dokážu si jejich chuť vybavit. I když, kdo ví, jestli by mi dnes ještě chutnalo mejdlíčko. Vyrábělo se v různých pastelových barvách a mělo opravdu mýdlovou chuť. Krásně se strouhalo zubama. Nebo bonbony fialky. Měly dokonalý tvar fialkových kvítků a úžasnou fialkovou vůni. Hodně jsem ujížděla i na pendreku, stačilo někde zahlédnout černé vroubkované tyčky a už se sliny sbíhaly. Často jsem k narozeninám nebo k svátku dostávala třeba krabici velkých kostek žužu nebo k vánocům krabici nugátových kostek. No a od šumáků jsem měla rozleptaný jazyk skoro permanentně.

Moje dcery si často dělávaly svou vlastní mňamku. Na pánvi si z másla a cukru pražily karamel. Prý to bylo moc dobré, nevím nikdy jsem to neochutnala.

Teď už si občas udělám radost kouskem opravdu kvalitní, hořké čokolády, ale musí být aspoň 70.%, ale na mlsky mládí vzpomínám, asi proto, že jsem měla krásné dětství a cukrárnu naproti.

Zdravá Datura

Dobrý den!
 
Posílám malou mlsnou rýmovačku:
 
Co jsme v dětství rádi měli?
čerstvý chleba s máslem k mlíku,
sisinky a karamely
i lístečky ze šťovíku,

Bubliny z Peder-žvýkaček,
puding s polevou z čokolády.
Ach! Jahodový Miláček.
Z těch představ už tu šilhám hlady.
 
Hezký den přeje
krokodýlice

Děkuji vám milé čtenářky Onohlo, Daturo a Krokodýlice za pěkné „chuťové“ vzpomínky na dětství  

Texty nebyly redakčně upraveny

Reklama