Děkujeme za příspěvek čtenářce Verče27, která se s námi podělila o své krásné a luxusní zbytečnosti. Nevhodné dárky, které si nepřála, ale také se jich nemůže zbavit. Posuďte sami.

Přiznám se, že zbytečných krámů mám spoustu. Ne, že bych nějak prahla po hmotných statcích, ale ony nějak tak přicházejí sami. Občas totiž člověk slaví narozeniny, vánoce, maturitu... A při každé příležitosti pochopitelně dostává dárky.

Drobnosti, jako hrnečky, vázičky a svícny se ještě dají uložit ve skříni. Horší je to s dary objemnými a těmi drahými. Pro ty člověk musí najít místo, protože vyhodit by je bylo neúsporné a také neuctivé. Jednou z těchto zbytečností, která po většinu roku stojí v kůlně, je mé jízdní kolo. Nevím, proč se rodiče rozhodli, že ke svým 20. narozeninám prostě musím mít nové. Moje stará Sobi 20 mi přece úplně vyhovovala. Každopádně jejich snaha ukázat mi radosti cyklistického života vyšla dost naprázdno. Kdo by se tady u nás v horách dřel s vyšlapáváním kopců. Kolo tak vyvětrám zhruba 2x ročně po velkém přemlouvání během vyjížďky s bratrem a pak si ještě dva týdny ošetřuji šrámy a modřiny.

Druhým zbytečným darem je televizor. Je to o to horší, že to byl dárek chtěný. Když jsem se přestěhovala do nového města, nikoho neznala a pociťovala nudu, napsala jsem Ježíškovi o malou televizi, abych měla po večerech, co dělat. Velmi brzy jsem však přišla na to, že mnohem lepší je trávit večery ve dvou a bez televize. Od té doby jsem ji už nezapnula a prozatím zapůjčila bráchovi.

Za třetí nepotřebnost si taky můžu sama. Je to vlastně nepotřebnost nejstarší - kytara. Jako patnáctiletá puberťačka jsem totiž toužila po nástroji, který by se dal vzít s sebou (kdo hrajete na klavír, harfu, varhany, cimbál či kotle to jistě chápete). Bohužel jsem se nedostala za akord D dur a a moll. S tímto počtem akordů jsou ovšem možnosti prokázat virtuozitu značně omezené. Takže tento ušlechtilý nástroj zatím čeká, jestli se mi jednou nepodaří porodit hudebně nadané dítě, které by ho každý týden tahalo do lidušky...

Co říci závěrem? Dejte si pozor na to, co chcete, nebo to dostanete. A pak ještě, že při nákupu daru pro ženu zlatem nikdy neurazíte. (Minimálně zabere míň místa a dá se snadno ztratit.)

Verča27

Milá Verčo27, vidíte, jak je to relativní. Co by za to jiné daly, aby měly nové kolo, televizi a kytaru.

Co těmto zbytečným věcem říkáte vy. milé ženy-in? Napište nám také na redakce@zena-in.cz

Reklama