se staly čtenářce s nickem Maal a my jí za ně moc děkujeme.

Dobrý den, milá redakce a milé "žínky-inky", píšu vám můj příspěvek na dnešní téma. Jídlo miluji. Nejím, protože musím, ale protože chci. Abych to upřesnila, nejím z toho důvodu, abych se najedla a nezemřela, ale jím ho hlavně kvůli chuti. Skoro nikdy nemám moc velký hlad, nýbrž velkou chuť. Někdy je to se mnou k nevydržení, protože mívám někdy dny, kdy mám celý den na něco chuť a ani nevím na co. Ochomýtám se kolem ledničky a nevím, co si mám dát. Jím skoro vše-od ryb až po sladké knedlíky. Ale abych se přiznala, nemám moc v lásce brokolici a květák a nenávidím mořské plody - teda takové ty "oslizlé". Ten květák mám ráda jen smažený.

Při dnešním tématu spojeným s jídlem, se mi připomněly dlouho odsunované trapasy s jídlem, čím jsem starší, tím víc trapasů se mi stává. Trapasů mám měsíčně skoro jako dnešní "puberťák".

Trapas ze školních let

Když jsem ještě chodila do školy, tak jsem měla jednoho idola. Moc se mi líbil a pokoušela jsem se ho všelijak zaujmout. Jednou jsme měli ve škole oběd, pamatuji si to, jako by to bylo včera. Byly to špagety. Miluju špagety. Jedla jsem špagety a najednou se k vedlejšímu stolu posadil "můj" idol s klučičí partou. Prohodila jsem vlasama  a zamávala jsem na něj, u toho jsem se zakřenila. A to byl asi ten největší problém. Udělal gesto, jako by se mě právě lekl (čemuž jsem za pár okamžiků nedivila) a znechuceně odešel. Kamarádi kolem něho se začali smát, až se za břicho popadali. Utekla jsem na záchod a koukla se do zrcadla, jaká se stala chyba. Zanedlouho jsem to zjistila. K rovnátkům se mi totiž zahákl kousek špagety a vlnit se tam jako žížala. Už jsem ho pochopila, rychle jsem sundala špagetu a do konce týdne jsem už nemohla špagety ani vidět. No vlastně jsem neviděla ani toho kluka, protože se mi asi snažil vyhýbat. Ještě rok potom mi všichni přezdívali - Miss špageta.

Poblitá lžíce

Tento trapas se stal, když jsme se s manželem teprve poznali. Pozval mě na první rande. Bohužel, při mé smůle objednával jídlo už dopředu. Byly to mořské plody, které nemusím. Přivítali jsme se a usadili se. Jak jsem uviděla ty mořské plody, udělalo se mi hrozně špatně, ale nedala jsem před "mým nápadníkem" nic znát.

Bylo to tak romantické, můj milý mě krmil vidličkou, ale vtom se stalo něco neočekávaného. Cítila jsem jako kdyby na moje zuby narážely vlny a cítila jsem smradlavý příliv v puse. Zavřela jsem oči, jak jsem je otevřela, tak jsem se nestačila divit. Můj milý držel u mého obličeje poblitou vidličku a i oba naše talíře byly poblité. Prvně se probral manžel a řekl, že se nic nestalo a usmál se na mě, hned potom začal utírat vidličku do ubrousku. Bylo mi tak hrozně trapně, ale naštěstí to dobře dopadlo. Ale měly jste vidět kamennou tvář toho číšníka, co nám donesl účet. V té restauraci jsme už potom dlouho nebyli. Ale mám štěstí, že to manžel vzal tak dobře a s humorem.

A do třetice všeho dobrého (nebo trapného???) :-)

Protéza v jídle

A poslední trapas se mi stal asi před rokem a půl. Měli jsme s šéfem pracovní schůzku. Šéf je docela fajn, rozumíme si. Nabídl mi, že bude lepší se u hovoru najíst, nabídl mi, že můžeme zajít do nějaké restaurace. Souhlasila jsem. Objednali jsme si a probírali práci. Donesli nám mé oblíbené rizoto. Ne nadarmo se říká, že se u jídla nesmí mluvit. Mluvila jsem, mluvila a najednou jsem  vdechla zrnko rýže. Začala jsem kašlat a jako naschvál se mi z pusy vymrštila protéza. To by nebylo ještě tak strašné, ale přistála zrovna v šéfovým jídle!!!

Znechuceně se na mě podíval, odsunul jídlo. Omluvila jsem se a myslela, že se propadnu. "Mírně" znechucený nadřízený zavolal číšníka a poprosil ho o účet. Jak jsme zaplatili, tak se se mnou rychle rozloučil a rychle vzal nohy na ramena. Ani se nedivím,že už pracovní záležitosti probíráme v kanceláři a bez jakéhokoli jídla!!!

Teď s odstupem se nad těmito "příjemnými" chvílemi směju, ale v té situaci mi do smíchu vůbec nebylo.

Tak doufám, že jsem vám svými trapásky zlepšila náladu a že jsem vás pobavila.

Krásný mlsný den, přeje Maal

P.S.: Už si jdu dát něco z ledničky, pořádně mi vyhládlo. Mňam !

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To jsou trapasy jak vystřižené z filmových komedií.

Máte také nějaké příhody spojené s jídlem? Zažila jste nějaký trapas, byla jste svědkem trapasu někoho jiného? Dostala jste se někdy do situace, že jste nevěděla čím a jak máte jídlo konzumovat? Napište nám:

redakce@zena-in.cz

 

Reklama