5b72983eca78cobrazek.pngFoto: Shutterstock.com

  • CHYTRÉ SPRCHOVÁNÍ

Péče o letní pokožku začíná už při mytí. Dobře volte teplotu vody, protože příliš horká sprcha pokožku vysušuje a dehydrovaná kůže rychleji ztrácí pigment. Na sprchování proto doporučujeme vlažnou nebo mírně teplou vodou a místo klasických mýdel nebo sprchových gelů raději sáhněte po přípravcích, které už přímo při mytí o pokožku pečují a vyživují ji. Ideální jsou k tomu sprchové oleje nebo pečující pěny, které pokožku zanechají hladkou, hebkou a hydratovanou.

obrazek.pngSprchový olej Natural Oil, 100 Kč/ Pečující sprchové pěny, 90 Kč/ Sprchový gel lotos, 90 Kč, Nivea

  • PEELING ANO, ALE…

Na to, zda na opálenou kůži používat brusné přípravky, jsou dva názory. Jeden tvrdí, že když se odstraní odumřelé buňky, barva lépe vynikne, druhý zase, že přílišným broušením kůže zbledne. My stojíme ve středu. Peelingy používat, ale jemně a ne příliš často, ideální je jednou týdně a zaměřit se hlavně na místa, kde je kůže nejsušší – na loktech, kotnících a kolenou. Důležité však je, aby peeling, který používáte, pokožku také dobře hydratoval nebo hned po něm pokožku ošetříte vysoce hydratační tělovou péčí – vynikající je ještě dlouho po dovolené používat tělová mléka po opalování, která obsahují například aloe vera a složky prodlužující opálení.

5b72942219556obrazek.png
Panier des Sens Tělový peeling - Hrozen, Domdeco.cz, 459 Kč/ Lavera Čistící pleťový peeling Gingo, 175 Kč/ Čistící peeling z černého cukru SKINFOOD, Sephora, 270 Kč/ Čokoládový peeling, Markscrub.cz, 99 Kč

  • HYDRATUJTE A ZVÝRAZNĚTE BARVU

I přesto, že používáte při mytí vyživující přípravky, doporučujeme pokožku ještě natírat hydratačními přípravky, které zamezí jejich vysoušení a udrží je hladké a vláčné. Skvělé jsou k tomu přípravky, které kromě hydratace obsahují také jemné samoopalovací složky, které dodávají postupné opálení. Proč je používat, když opálení jste? Díky nim totiž vaše opálená barva získá ještě na sytosti – krásně se zvýrazní a vynikne. Výhodou je, že si intenzitu tónu můžete sami korigovat.

5b729b57c92b3obrazek.png
Treaclemoon Coffe cake tělové mléko, Kupkosmetiku.cz, 125 Kč/ Tělové mléko eos, Douglas.cz, 149 Kč, Třpytivé tělové mléko, Oriflame.cz, 199 Kč/ Přírodní toaletní mléko anti akné, Hristina.cz, 119 Kč

Uložit

Reklama